CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Karol Baran ostatnim wzmocnieniem Włókniarza

Niemal w ostatnich minutach okienka transferowego kadra Włókniarza Częstochowa na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi wzbogaciła się o kolejnego żużlowca. Nowym zawodnikiem Lwów został wychowanek rzeszowskiej Stali Karol Baran. 35-latek jest trzecim polskim seniorem w kadrze częstochowskiego zespołu. Wcześniej umowy z klubem parafowali Rune Holta i Sebastian Ułamek. W składzie meczowym musi wystartować co najmniej dwóch krajowych seniorów.

Do samego końca ważyły się losy przynależności klubowej Karola Barana. Zawodnik wahał się pomiędzy macierzystym Rzeszowem, a ofertą z Częstochowy. Ostatecznie popularny Carlos zdecydował się na transfer do Włókniarza, który w ostatnich dniach poszukiwał trzeciego krajowego seniora. Wcześniej fiaskiem zakończyły się rozmowy z Tobiaszem Musielakiem, Rafałem Szombierskim i Dawidem Lampartem.

Karol Baran w minionym sezonie startował w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej w barwach Stali Rzeszów. Wystąpił w 17 spotkaniach Żurawi uzyskując średnią na poziomie 1,921 co sklasyfikowało nowego zawodnika Włókniarza na 24. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców Nice PLŻ. Oprócz Stali Rzeszów Karol Baran reprezentował jeszcze barwy klubów z Gdańska, Ostrowa, Rybnika, Lublina i Krakowa.

W kadrze Włókniarza na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi oprócz wcześniej wspomnianych Holty, Ułamka i Barana znaleźli się również Matej Zagar, Leon Madsen, Andreas Jonsson oraz liczna grupa młodzieżowców z Oskarem Polisem i Michałem Gruchalskim na czele. Nie wiadomo jeszcze kto poprowadzi zespół w rozgrywkach ligowych.