CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Klub i Stowarzyszenie Kibiców wydały oświadczenia

W piątkowy wieczór na autostradzie A4 w Mokrzyskach doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli dwaj siatkarze Karpat Krosno, Kamil Maj i Dariusz Zborowski. Zarząd, zawodnicy i trenerzy AZS-u Częstochowa wydali oświadczenie, w którym składają kondolencje rodzinom i bliskim tragicznie zmarłych siatkarzy.

Klub Sportowy AZS Częstochowa z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci dwóch siatkarzy Karpat Krosno Kamila Maja i Dariusza Zborowskiego. Rodzinom i Bliskim obu graczy pragniemy złożyć wyrazy najgłębszego współczucia.

Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone zachowaniem grupy ludzi mieniących się kibicami AZS Częstochowa podczas sobotniego meczu naszej drużyny w Bełchatowie. Uważamy, że nieuszanowanie i zakłócenie minuty ciszy poświęconej pamięci dwóch przedwcześnie zmarłych siatkarzy jest zachowaniem niezwykle niestosownym. Klub nie może brać odpowiedzialności za zachowanie tych osób, które pojawiły się na meczu bez pomocy organizacyjnej z naszej strony, ale fakt, iż w środowisku siatkarskim są one kojarzone z AZS Częstochowa, nakazuje nam przeprosić Bliskich i Rodziny tragicznie zmarłych Kamila i Dariusza.

Zarząd, zawodnicy i trenerzy KS AZS Częstochowa SSA

Swoje oświadczenie wydał również Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Siatkarskiej Elity AZS Częstochowa. Kibice również łączą się w bólu z rodzinami zmarłych oraz wyjaśniają co stało się w Bełchatowie.

W dniu dzisiejszym AZS Częstochowa SSA opublikował oświadczenie w którym postanowili po raz kolejny oczernić kibiców Siatkarskiej Elity niestety tym razem klub posunął się za daleko. Jesteśmy zażenowani tym, że ludzie pracujący w klubie wykorzystują śmierć młodych siatkarzy do własnych celów. Wielu z nas znało tych młodych chłopaków jak i tych którzy leżą w szpitalu, tym bardziej zabolało nas to, że klub podaje informacje, które nie miały nigdy miejsca.

Przed meczem jak zawsze daliśmy o sobie znać i zaczęliśmy prowadzić doping, w tym momencie spiker poprosił wszystkich aby minutą ciszy pożegnać młodych siatkarzy Karpat Krosno Kamila Maja i Dariusza Zborowskiego, którzy zginęli w tragicznym wypadku. Niestety nie wszyscy, w tym MY usłyszeli tą informacje. Spiker po chwili powtórzył wiadomość, na hali zapadła cisza i każdy kibic uszanował minutę ciszy.
Z tego miejsca chcemy, aby klub AZS Częstochowa SSA udowodnił wszystkim, że taka sytuacja miała miejsce. Jeżeli nie, to żądamy oficjalnych przeprosin i sprostowania.
Chcemy również przeprosić rodziny i bliskich Kamila i Dariusza za klub AZS Częstochowa SSA, który nie potrafi uszanować tego trudnego okresu.
Bartkowi Wojtalowi, Kamilowi Lisowskiemu i Asi Prokop życzymy szybkiego powrotu do zdrowia !

Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Siatkarskiej Elity AZS Częstochowa