CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Kolejne oświadczenie Tauron AZS

Kolejne oświadczenie Tauron AZS

Justyna Jaworska

Na niedawnej konferencji prasowej prezes Tauron AZS Częstochowa,Kamil Filipski ogłosił, że klub przejdzie proces restrukturyzacyjny. Cel jest jeden, wyciągnięcie klubu z finansowych tarapatów, które trwają niemal od półtora roku. Restrukturyzację ma przeprowadzić mecenas Sandra Duch-Bromis.

W piątek z kolei władze częstochowskiego AZS-u wydały krótkie oświadczenie o aktualnej sytuacji klubu. Treść oświadczenie prezentujemy poniżej.

Oświadczenie Klubu TAURON AZS Częstochowa SSA

W obliczu informacji, które obiegły media w ostatnim czasie, czuję się zobowiązany do zajęcia oficjalnego stanowiska Klubu:

1. TAURON AZS Częstochowa będzie uczestniczył w procesie licencyjnym na grę w Pierwszej Lidze Siatkówki (drugi poziom rozgrywkowy) w sezonie 2019/2020.

2. W chwili obecnej trwają intensywne rozmowy z wierzycielami, które z ramienia klubu prowadzi mecenas Sandra Duch-Bromis.

3. Zarząd Klubu prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami, jednak o ich powodzeniu w dużej mierze zadecyduje proces restrukturyzacji.

4. W świetle rozmów prowadzonych z potencjalnymi sponsorami, Zarząd Klubu sondował możliwość uzyskania pozwolenia na grę w Plus Lidze. Ostatecznie podjęto decyzję, że w chwili obecnej najważniejsze są czynności związane z restrukturyzacją Klubu.

Kamil Filipski
Prezes Zarządu
AZS Częstochowa SSA