CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Kolejne zmiany kadrowe w Tauron AZS Częstochowa

Kolejne zmiany kadrowe w Tauron AZS Częstochowa

Justyna Jaworska

Zmian w Tauron AZS Częstochowa ciąg dalszy. We wtorek klub z Żużlowej poinformował o pozyskaniu dwóch nowych siatkarzy: rozgrywającego Krzysztofa Bieńkowskiego i środkowego Aleksandra Maziarza oraz o zakończeniu współpracy z Wiktorem Siewierskim. W najbliższym czasie nie można wykluczyć kolejnych roszad kadrowych w drużynie Piotra Łuki.

To kolejny proces zmian w AZS-ie w ostatnich tygodniach. Po fatalnych wynikach osiąganych przez drużynę w rozgrywkach pierwszej ligi jako pierwszy posadę stracił szkoleniowiec Sinan Tanik. Jego następcą został Piotr Łuka, a do klubu w roli dyrektora sportowego dołączył także Grzegorz Szymański. Pierwszym nowym nabytkiem Akademików został z kolei Bruno Romanutti. Argentyńczyk miał już okazję zadebiutować w biało-zielonych barwach w ostatnim meczu z MCKiS Jaworzno.

Do kolejnych ruchów kadrowych doszło w dniu dzisiejszym. Klub poinformował, że nowymi zawodnikami zostali Krzysztof Bieńkowski i Aleksander Maziarz. Obaj mają po 23 lata i doświadczenie z parkietów PlusLigi. Bieńkowski występuje na pozycji rozgrywającego, a w swojej karierze był związany m.in z Politechniką Warszawską, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, AZS-em Olsztyn czy Chemikiem Bydgoszcz. Maziarz występuje na pozycji środkowego i do trwającego sezonu przygotowywał się… z drużyną AZS Częstochowa. Ostatecznie do parafowania umowy nie doszło i były gracz klubu z Kędzierzyna-Koźla zakotwiczył w Szczecinie. Po finansowych perturbacjach Stoczni i wycofaniu drużyny z rozgrywek PlusLigi, Maziarz został wolnym zawodnikiem i tym razem zdecydował się na podpisanie umowy w Częstochowie.

Pierwszym zawodnikiem, który z kolei opuścił szeregi Tauron AZS jest Wiktor Siewierski. Przygoda 20-letniego środkowego z częstochowskim klubem trwała bardzo krótko bo zaledwie 3 miesiące.