CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Kolejny beniaminek na drodze AZS-u. W sobotę Akademicy grają w Jaworznie

Kolejny beniaminek na drodze AZS-u. W sobotę Akademicy grają w Jaworznie

Justyna Jaworska

Rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019 siatkarze Tauron AZS Częstochowa rozpoczęli od domowego meczu z beniaminkiem ligi, UKS Mickiewiczem Kluczbork. Po pięciosetowym spotkaniu zwyciężyli podopieczni trenera Sinana Tanika. W 2. kolejce rozgrywek biało-zieloni znów będą rywalizować z beniaminkiem rozgrywek, tym razem na wyjeździe z drużyną MCKiS Jaworzno. Początek meczu zaplanowano w najbliższą sobotę (tj. 06.10) o godzinie 17.

Po letnich zawirowań wokół AZS-u, wszyscy zastanawiali się jak w pierwszym meczu sezonu zaprezentuje się nowa drużyna Akademików. Zgodnie z przypuszczeniami gra ekipy z Częstochowy mocna falowała. Zdarzały się spore przestoje i dość proste błędy, ale także zrywy i seryjne zdobywanie punktów jak choćby w 4. secie wspomnianego meczu z Mickiewiczem Kluczbork. Mimo postawy dalekiej od ideału Tauron AZS zdołał pokonać ekipę z Kluczborka i sięgnął po pierwsza dwa ligowe punkty. Należy się spodziewać, że najbliższe spotkanie w Jaworznie dla drużyny Sinana Tanika również nie będzie łatwe. Beniaminek po awansie mocno przemeblował skład jednak nie jest zaliczany do zespołów z czołówki I ligi. Mimo to Akademicy muszą być gotowi na ciężką przeprawą.

Głównie z powodu swoich problemów. Jak wiadomo drużyna późno rozpoczęła przygotowania, proces budowania drużyny trwał niemal do ostatnich godzin przed pierwszym gwizdkiem, a sam zespół w porównaniu do ostatniego sezonu zmienił się diametralnie. Naturalnym jest więc, że potrzeba trochę czasu zanim wszystko zacznie funkcjonować jak należy. Podobnie było przed rokiem. Co prawda wówczas szybko udało się domknąć kadrę i rozpocząć przygotowania według wcześniejszych założeń, ale nowo powstały zespół potrzebował kilku kolejek by wskoczyć na właściwe tory.

A potencjał w drużynie Sinana Tanika na pewno jest co chwilami było widać w ostatnim meczu z Mickiewiczem Kluczbork. Świetnie w grze w bloku zaprezentował się Aleksandar Nedeljković, rywali zagrywką postraszył Chono Penchev, który w przeszłości zbierał doświadczenie we Włoszech i Grecji. Dawid Murek mimo upływających lat to wciąż marka sama w sobie, zwłaszcza na pierwszoligowych parkietach, gdzie niejednokrotnie może ograć rywala swoim bogatym doświadczeniem i wyszkoleniu technicznemu. Z pewnością dużo w tym sezonie będzie zależeć od Mateusza Piotrowskiego. Atakujący AZS-u przeciwko Mickiewiczowi prezentował bardzo nierówną dyspozycję co nie jako było odzwierciedleniem postawy całego zespołu.

MCKiS Jaworzno na inauguracje rozgrywek przegrał wyjazdowy pojedynek ze spadkowiczem PlusLigi, BBTS Bielsko-Biała (1:3).

MCKiS Jaworzno
1. Rafał Pawlak – atakujący
2. Karol Borończyk – atakujący
5. Jakub Grzegolec – przyjmujący
6. Przemysław Gepfert – libero
7. Kamil Dębski – przyjmujący
8. Bartosz Zieliński – libero
9. Wiktor Macek – środkowy
10. Tomasz Pizuński – przyjmujący
11. Oskar Wojtaszkiewicz – rozgrywający
12. Paweł Żeliński – środkowy
13. Jakub Czubiński – przyjmujący
14. Bartosz Schmidt – środkowy
15. Mateusz Pietras – atakujący
16. Mariusz Magnuszewski – rozgrywający
18. Sebastian Bartecki – środkowy

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero