CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kolejny ciężki mecz AZS-u

W meczu inaugurującym rozgrywki PlusLigi AZS Częstochowa przegrał we własnej hali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. W 2. kolejce spotkań podopiecznych trenera Marka Kardosa czeka kolejny ciężki mecz. W sobotę (tj. 11.10) AZS zagra w Jastrzębiu z drużyną prowadzoną przez włoskiego szkoleniowca Roberto Piazza. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

Jastrzębie to drużyna, która od lat plasuje się w ligowej czołówce. Nie inaczej powinno być w tym sezonie. Choć zespół w przerwie transferowej opuścił świeżo upieczony mistrz Świata Michał Kubiak, to jednak w Jastrzębiu pozostali tacy zawodnicy jak Michał Łasko, Michał Masny czy Krzysztof Gierczyński. Działacze, którzy jak co roku celują w mistrzostwo Polski dokonali również kilku spektakularnych transferów. Drużynę Jastrzębskiego Węgla wzmocnili m.in Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok oraz reprezentant Niemiec Denis Kaliberda. Zmiana nastąpiła również na ławce trenerskiej. Dotychczasowego szkoleniowca Lorenzo Bernardiego zastąpił Roberto Piazza. Jastrzębianie w meczu otwierającym sezon pewnie pokonali na własnym parkiecie BBTS Bielsko-Biała 3:0. W jutrzejszym spotkaniu gospodarze również będą zdecydowanym faworytem.

Częstochowianie do Jastrzębia udadzą się bez swojego kapitana Michała Bąkiewicza. Doświadczony przyjmujący doznał kontuzji pleców już podczas rozgrzewki przed meczem z ZAKSĄ. Pierwsze doniesienia mówią, że Bąkiewicz może wrócić do gry dopiero za dwa tygodnie. W Jastrzębiu na pewno, go więc zabraknie. Pojawi się za to nowy środkowy 23-letni Białorusin Artur Udrys. To z pewnością dobrą informacja dla sztabu szkoleniowego AZS-u. Udrys już od jakiegoś czasu trenuje z zespołem. Dzisiaj dopięto jednak wszelkie formalności i nowy gracz AZS-u będzie mógł zadebiutować na parkietach PlusLigi. Mierzący 208 cm wzrostu Białorusin będzie dobrą alternatywą dla Mateusza Przybyły i Mariusza Marcyniaka, którzy w spotkaniu ZAKSĄ nie radzili sobie najlepiej w bloku. Problemy zdrowotne Michała Bąkiewicza powodują, że podobnie jak w starciu z drużyną Sebastiana Świderskiego, parę przyjmujących w meczu z Jastrzębiem będą tworzyć Rafał Szymura i Maksim Khilko. Szansę gry od początku spotkania od trenera Kardosa powinien dostać Michał Kaczyński, który przed tygodniem dał dobrą zmianę zastępując słabo grającego Bartosza Janeczka.

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
10. Zemła Miłosz
11. Przybyła Mateusz
12. Bereza Szymon
13. Buczek Konrad
14. Niczke Aleksander
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Bąkiewicz Michał

Jastrzębski Węgiel
1. Łasko Michał
2. Gierczyński Krzysztof
3. Popiwczak Jakub
4. Kaliberda Denys
5. Pajenk Alen
6. Malinowski Mateusz
7. Masny Michał
8. Kańczok Mateusz
9. Czarnowski Patryk
10. Kosok Grzegorz
11. Bartman Zbigniew
12. Formela Konrad
15. Filippov Dmytro
16. Wysocki Łukasz
17. Gil Radosław
18. Wojtaszek Damian