CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kolejny trudny rywal na drodze AZS-u

Po spotkaniu z mistrzem Polski Asseco Resovią Rzeszów siatkarzy częstochowskiego AZS-u czeka kolejna ciężka przeprawa. W sobotę (tj. 14.12) podopieczni trenera Marka Kardosa zagrają na wyjeździe z wicemistrzem kraju, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.

Końcówka roku mocno daje się we znaki częstochowianom. Oprócz trudnego układu spotkań, zespół jest prześladowany przez kontuzję. Od dłuższego czasu niezdolny do gry jest młody rozgrywający akademików, Marcin Janusz. Rehabilitację po urazach przechodzą ciągle Jakub Vesely i Michał Bąkiewicz. Inny przyjmujący Miłosz Hebda dopiero dochodzi do dyspozycji, którą prezentową przed kontuzją. Mimo przeciwności losu częstochowianie w ostatnich dwóch spotkaniach, w których nie byli faworytami, prezentowali momentami niezłą grę. Fragmenty nie wystarczyły do zdobycia choćby jednego punktu, mogą jednak dawać promyk nadziei.

W dzisiejszym spotkaniu z ZAKSĄ częstochowianie ponownie nie będą faworytem. Kędzierzynie mają jednak swoje problemy. Drużyna budowana z myślą o włączenie się do walki o najcenniejsze trofea, nie zachwyca. W lidze trzecie miejsce po 10. meczach co prawda nie jest złym wynikiem. Więcej do życzenia niż sytuacja w tabeli, pozostawia styl gry podopiecznych trenera Sebastiana Świderskiego oraz przede wszystkich postawa w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie w swojej nie najmocniejszej grupie znaleźli się w trudnej sytuacji. Brak awansu do kolejnej fazy rozgrywek będzie bolesną porażką ZAKSY.

Podstawowym mankamentem drużyny jest brak stabilizacji. Nierówno gra sprowadzony latem z Częstochowy w dość kontrowersyjnych okolicznościach, Grzegorz Bociek. Więcej spodziewano się z pewnością po transferze holendra, Dicka Kooya. Mimo wszystkich zastrzeżeń do gry ZAKSY, trzeba przyznać że w ostatnich tygodniach drużyna z Kędzierzyna osiąga bardzo dobre wyniki. Pięć zwycięstw z rzędu w PlusLidze oraz ostatnia wygrana w Lidze Mistrzów muszą budzić respekt.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
1. Superlak Michał
3. Witczak Dominik
5. Zagumny Paweł
6. Lewis Daniel
7. Pilarz Grzegorz
8. Gladyr Jurij
9. Wiśniewski Łukasz
10. Ferens Wojciech
11. Kooy Dick
12. Bociek Grzegorz
15. Gacek Piotr
16. Ruciak Michał
17. Możdżonek Marcin
18. Schneider Dustin

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał