CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kolejny trudny wyjazd – zapowiedź meczu Stal BETAD Leasing Rzeszów – Eko-Dir Włókniarz

W niedzielę (5 czerwca) rozegrana zostanie 10. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zespół Eo-Dir Włókniarza Częstochowa udaje się na ciężki mecz do Rzeszowa z miejscową Stalą BETAD Leasing. Start do 1. biegu zaplanowano na godzinę 13.45.

Przypomnijmy, iż do pierwszego tegorocznego starcia tych zespołów miało dojść w minioną niedzielę w Częstochowie. W przeddzień tego meczu, żużlowe środowisko obiegła jednak wstrząsająca informacja o śmierci 18-letniego zawodnika Unii Tarnów, Krystiana Rempały. W zaistniałej sytuacji zdecydowano się odwołać wszystkie ligowe mecze w Polsce.

Po takiej tragedii trudno przejść do obowiązków dnia codziennego. Zbliżająca się niedziela będzie nie lada wyzwaniem, przede wszystkim dla zawodników, którzy stracili swojego kolegę. Nie inaczej będzie zapewne w Rzeszowie, gdzie jeszcze nie tak dawno barw miejscowego klubu bronił śp. Krystian.

Zaduma, uczczenie pamięci zawodnika minutą ciszy, a potem życie, które musi toczyć się dalej. Tak będzie w Rzeszowie i na pozostałych stadionach. Faworytem meczu Stali BETAD Leasing Rzeszów – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa wydają się być podopieczni Janusza Ślączki. Opiekun Stali na mecz z Biało-zielonymi desygnował wszystko to, co najlepsze. Do składu powraca m.in. Scott Nicholls i Nicklas Porsing. Na swoim torze niezwykle mocni wydają się być Karol Baran, Maciej Kuciapa i Dawid Lampart. Mocnym argumentem miejscowych powinien być również startujący na zasadzie “gościa” junior, Rafał Karczmarz.

O sile Stali niech świadczy fakt, że ta drużyna w tegorocznych rozgrywkach nie zaznała goryczy porażki na swoich “śmieciach”. Punktów ze stolicy Podkarpacia nie wywiozły m.in. moce ekipy Polonii Piła i Orła Łódź. Rzeszowianie nie mieli z kolei nic do powiedzenia w wyjazdowych potyczkach w faworyzowanymi zespołami  Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i Lokomotivu Daugavpils.

Na co będzie stać Włókniarza w Rzeszowie? Kibice są dość podzieleni w tej kwestii. Personalnie skład częstochowskiego zespołu wydaje się być mocny. Historia ostatnich spotkań podopiecznych Józefa Kafla i Michała Finfy pokazuje jednak, że nie zawsze znane nazwisko = sukces. Chodzi oczywiście o Thomasa H. Jonassona, który zawodzi w meczach wyjazdowych. Szwed otrzymał jednak spory kredyt zaufania i ostatecznie w Rzeszowie wystąpi. Tego kredytu nie było dane otrzymać wychowankowi Włókniarza, Arturowi Czai, któremu daleko do swojej najlepszej dyspozycji.

Ewentualne zwycięstwo Eko-Dir Włókniarza będzie w dużej mierze uzależnione od trójki zawodników – Sebastiana Ułamka, Nicolaia Klindta i Jacoba Thorssella. Każdego z nich stać na solidną zdobycz punktową. W niedzielnym meczu liczymy również na kolejny dobry występ Daniela Jeleniewskiego. Popularny “Jeleń” ma dość dobre wspomnienia ze startów w Rzeszowie, czyt. tegoroczny ćwierćfinał IMP. Skład “Lwów” uzupełnią juniorzy – Hubert Łęgowik i Oskar Polis.

Awizowany skład:

Stali BETAD Leasing Rzeszów:
9. Karol Baran
10. Nicklas Porsing
11. Maciej Kuciapa
12. Scott Nicholls
13. Dawid Lampart
14.
15. Grzegorz Bassara

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Nicolai Klindt
2. Jacob Thorssell
3. Sebastian Ułamek
4. Tomas H. Jonasson
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis
7.