CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kompromitacja AZS-u w Sosnowcu

Gracze AZS-u Częstochowa dobrze rozpoczęli piątkowe spotkanie 24. kolejki siatkarskiej PlusLigi w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Na początku pierwszej partii podopieczni Michała Bąkiewicza objęli wysokie prowadzenie, które jednak z biegam czasu zaczęło gwałtownie topnieć. W końcówce na prowadzenie wysforowali się nawet gospodarze. Ostatecznie częstochowianie obronili tę partię i objęli prowadzenie 0:1. Niestety na tym skończyła się gra Akademików. W każdym kolejnym secie postawa biało-zielonych wyglądała coraz gorzej, a w trzeciej i czwartej partii gra AZS-u wyglądała niemal tragicznie. Porażki do 14 i do 10 najlepiej obrazują to co działo się w piątkowy wieczór na parkiecie w Sosnowcu.

Statuetkę dla najbardziej wartościowego gracza spotkania otrzymał przyjmujący MKS-u, Marcin Waliński. W przyszły weekend częstochowianie we własnej hali zagrają z mistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek PlusLigi, drużyną ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

MKS Będzin – AZS Częstochowa 3:1 (27:29, 25:19, 25:14, 25:10)

MVP: Marcin Waliński

Składy:
MKS: Waliński (16), Ratajczak (8), Seif (10), Rejno (14), Yordanov (15), Araujo (13), Potera (libero) oraz Kowalski, Piotrowski (4), Russell

AZS: T.Kowalski (2), Moroz (9), Buniak (9), Szymura (11), Grebeniuk (12), Janus (4), A.Kowalski (libero) oraz Polański (1), Ociepka, Szlubowski (3), Buczek.

Kto wygra mecz?
MKS Będzin 80% Wasz typ 20% AZS Częstochowa