CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Krótki epizod Aleksandra Maziarza w Tauron AZS

Krótki epizod Aleksandra Maziarza w Tauron AZS

Patryk Kowalski

Równo 7 dni obowiązywał kontrakt Aleksandra Maziarza z Tauron AZS Częstochowa. Zawodnik po rozwiązaniu kontraktu ze Stocznią Szczecin 18 grudnia podpisał umowę z częstochowskim klubem. Po tygodniu… od niej odstąpił powołując się na ochronę praw konsumentów. Decyzja Maziarza niewątpliwie mocno komplikuje i tak już bardzo trudną sytuację klubu w trwającym sezonie.

Akademicy zamykają pierwszoligową tabelę, a po odejściu Maziarza mają w swojej kadrze tylko dwóch zawodników występujących na pozycji środkowego bloku, Aleksandara Nedeljkovica i Macieja Borrisa. Przypomnijmy, że w dniu gdy klub poinformował o parafowaniu kontraktu z Aleksandrem Maziarzem rozwiązał jednocześnie umowę z Wiktorem Siewierskim.

Poniżej prezentujemy oświadczenie prezesa zarządu Tauron AZS Częstochowa, Kamila Filipskiego.

Zarząd Klubu Sportowego AZS Częstochowa S. S. A. informuje, że Zawodnik Aleksander Maziarz w dniu 25.12.2018, powołując się na ochronę praw konsumentów, odstąpił od umowy między Zawodnikiem a Klubem, bez jakiejkolwiek winy Klubu. Ocenę sytuacji pozostawiamy zarówno Kibicom jak i organom regulującym prawo.