CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Kto dołączy do Klindta i Thorssella?

Włókniarz Częstochowa wraz z początkiem tygodnia rozpoczął budowę drużyny na sezon 2016. W poniedziałek władze klubu poinformowały, że z Lwem na piersi w przyszłym sezonie startować będzie Duńczyk Nicolai Klindt. W czwartek przedstawiono kolejnego żużlowca, który zdecydował się na starty w Częstochowie. Został nim 22-letni Szwed Jacob Thorssell. Kto dołączy do tej dwójki i będzie w biało-zielonych barwach startować w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Lidze Żużlowej?

Na pewno w nowej drużynie Józefa Kafla i Michała Finfy ujrzymy grupę młodych wychowanków z Oskarem Polisem, Przemysławem Portasem czy Michałem Gruchalskim na czele. Wciąż ważną umowę z klubem ma także Hubert Łęgowik, który w sezonie 2015 startował w ekstraligowym GKM-ie Grudziądz na zasadzie wypożyczenia. Sam zawodnik dla którego sezon 2016 będzie ostatnim w gronie młodzieżowców skłaniałby się ku startom w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, ale nie wykluczył także powrotu do rodzinnego Włókniarza. Wydaje się, że przynależność klubowa popularnego Łęgiego wciąż pozostaje sprawą otwartą.

Kibice z pewnością bardzo chętnie oglądaliby na torze przy Olsztyńskiej dwóch innych wychowanków klubu, Artura Czaję i Mateusza Borowicza. Obaj mają za sobą ostatni sezon w gronie juniorów, który w przypadku jednego jak i drugiego zawodnika do wybitnych z pewnością nie należał. Na brak zainteresowania ze strony innych klubów, również tych z Nice Polskiej Ligi Żużlowej młodzi częstochowianie nie powinny jednak narzekać, dlatego działaczom Włókniarza na pewno trudno będzie skłonić ich do jazdy w najniższej klasie rozgrywkowej. W szczególności Czaję, który regularnie startował w Ekstralidze i od jakiegoś czasu jest łączony z pierwszoligowym Orłem Łódź.

Wydaje się, że pewny miejsca w seniorskiej kadrze Włókniarza powinien być Rafał Malczewski. Kto oprócz popularnego Komara mógłby tworzyć krajowy szkielet drużyny? W ostatnim czasie sporo spekuluje się na temat ewentualnego transferu do Częstochowy Rafała Trojanowskiego. Doświadczony wychowanek Stali Rzeszów ostatnio poinformował, że w sezonie 2016 nie będzie startował już w swoim dotychczasowym klubie, czyli krakowskiej Wandzie. Dodatkowo sponsor i prywatnie przyjaciel Trojanowskiego, Krzysztof Gaweł z firmy KIM Group kilka tygodni temu został sponsorem…. Włókniarza Częstochowa.

Mam propozycje z Nice Polskiej Ligi Żużlowej, ale nie wykluczam też tego, że trafię ostatecznie do II ligi. Nie spieszę się i podejmę tę decyzję na spokojnie. Będę na pewno konsultować się z moim sponsorem i na tej podstawie dokonamy wyboru, gdzie będę startować.

Mówił niedawno na łamach portalu SportoweFakty.wp.pl, były już zawodnik Wandy Kraków.

Wśród potencjalnych wzmocnień od dłuższego czasu wymienia się również dobrze znanego w Częstochowie, Rafała Szombierskiego oraz Dawida Stachyrę. Przy tym ostatnim po kolejnym słabym sezonie w jego wykonaniu tym razem w barwach KSM-u Krosno należy jednak postawić duży znak zapytania.

Jeżeli chodzi o posiłki spośród zawodników zagranicznych to spore szansę na angaż mają żużlowcy, którzy związali się z Włókniarzem przed sezonem 2015. Chodzi o dwójkę Duńczyków Clausa Vissinga i Nikolaja Buska Jakobsena.