CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Łaguta wybrał numer startowy w SEC

Począwszy od sezonu 2014, zawodnicy startujący w SEC mają możliwość wyboru numeru startowego, jaki pojawi się na ich plastronie. Przedstawiciel Włókniarza i brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy , Rosjanin Grigorij Łaguta wybrał ostatecznie numer #111.

– Nie myślałem nawet jaki numer chciałbym mieć, ale pierwsza liczba, która przychodzi mi na myśl to #111. Nie jest to jakoś specjalnie szczęśliwa liczba dla mnie, ale jestem do niej dosyć przyzwyczajony. Startowałem z tym numerem np. na crossie i fajnie bym się czuł, gdybym znowu mógł startować z #111 na plecach – powiedział Łaguta.

Innowacyjny pomysł organizatorów SEC o możliwości wyboru numeru startowego jest bardzo pozytywnie odbierany przez zawodników. – To bardzo dobry pomysł, że organizatorzy wprowadzili coś takiego, bo kibice lubią takie nowości. Np. w crossie takie zasady już chwilę są i dosyć dobrze się przyjęły, więc tutaj chyba będzie podobnie. Dla kibiców zawsze coś nowego jest atrakcyjne i powoduje, że są oni tym zainteresowani. Dla zawodników to też taka nowość, która w jakiś sposób będzie wyróżniać Mistrzostwa Europy i to jest bardzo fajne. Organizatorzy starają się, żeby pojawiały się nowości – tak powinno być – dodał ulubieniec częstochowskich kibiców.

źródło:speedwayeuro.com