CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Legenda AZS-u Częstochowa kończy karierę

Krzysztof Gierczyński, żywa legenda AZS-u Częstochowa postanowił zakończyć swoją bogatą karierę sportową.

Zastanawiałem się nad tą decyzję od jakiegoś czasu, a teraz uznałem, że to jest ten moment. To fakt, powiedziałem koniec. Dziękuję wszystkim kibicom z doping, także tym z Częstochowy, gdzie spędziłem w sumie osiem bardzo ciekawych lat.

Mówi na łamach portalu sport.pl, Krzysztof Gierczyński.

39-letni siatkarz do AZS-u trafił w 2002 roku z Morza Szczecin. Szybko stał się kluczowym zawodnikiem drużyny oraz jej kapitanem. Z częstochowską ekipą zdobył dwa srebrne (2003, 2008) i dwa brązowe (2004, 2005) medale mistrzostw Polski. Sukcesy w zespole Akademików odnosił również w rozgrywkach pucharowych. W 2008 zdobył z AZS-em Puchar Polski, a 2012 Puchar Challenge.

Częstochowę po raz pierwszy opuścił w 2008 roku przenosząc się do Resovii Rzeszów. Na Podpromiu Gierczyński występował przez dwa sezony po czym wrócił do AZS-u. Po dwóch kolejnych latach gry w biało-zielonych barwach z powodu problemów finansowych częstochowskiego klubu, Gierczyński ponownie musiał opuścił Częstochowę. Tym razem wybór padł na Jastrzębski Węgiel, w którym występował przez trzy ostatnie sezony.