CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lider w Częstochowie – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz – Lokomotiv

W najbliższą niedzielę (19 czerwca) rozegrana zostanie 11. kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W Częstochowie miejscowy Eko-Dir Włókniarz zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils. Start do 1. biegu zaplanowano na godzinę 13.45.

Spotkanie w Częstochowie to bez wątpienia najciekawsze wydarzenie niedzielnej kolejki. Końcowy wynik tego meczu będzie odzwierciedleniem aktualnych możliwości częstochowskiego zespołu. Pozwoli on również nakreślić cele Włókniarza na dalszą część  sezonu 2016.

Stawka niedzielnego meczu będzie zatem bardzo wysoka. Języczkiem u wagi jest oczywiście punkt bonusowy, który jest tak istotny dla układu ligowej tabeli. Czy zostanie on w Częstochowie? Wszyscy sobie tego życzymy, ale łatwo nie będzie. Włókniarze muszą odrabiać straty z pierwszego meczu w Dyneburgu, gdzie przegrali 39:51.

Biało-zieloni w wyjazdowym meczu z Lokomotivem pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. To już jednak historia, a mecz meczowi nierówny. W niedzielę czeka ich piekielnie trudne zadanie. Lokomotywy z Daugavpils przyjeżdżają do Częstochowy w swoim aktualnie najmocniejszym zestawieniu. Motorami napędowymi naszych gości będą przede wszystkim Fredrik LindgrenJoonas Kylmaekorpi. Na owalu przy ul. Olsztyńskiej świetnie czuje się również Andrzej Lebiediew. Twarda i nieustępliwa walka to z kolei atut Maksima BogdanowaKjastasa Puodżuksa. Słabych punktów Lokomotivu należy upatrywać w formacji juniorskiej, którą stanowić będą niedoświadczeni Artiom Trofimow i najprawdopodobniej Davis Kumis.

Częstochowianie doskonale zdają sobie sprawę z klasy rywala. Lokomotiv z ośmiu rozegranych meczów przegrał tylko jeden, na swoim torze z Orłem Łódź. Takie osiągniecie musi budzić szacunek i respekt. Z drugiej jednak strony o strachu przed podopiecznymi Nikolaja Kokinsa mowy być nie może.

Do meczu dwa dni, a w Częstochowie wciąż spekulacje odnoście zestawienia Eko-Dir Włókniarza. Sztab szkoleniowy w postaci Józefa Kafla i Michała Finfy ma nie lada ból głowy w tej kwestii. Na dzień dzisiejszy przystąpimy do spotkania tylko z jednym obcokrajowcem, którym będzie Nicolai Klindt. Duńczyka mają wesprzeć doświadczeni: Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski. Pewniakiem w talii sztabu szkoleniowego wydaje się być również Mateusz Borowicz.

Najwięcej kontrowersji budzi wśród częstochowskich kibiców nominacja słabo spisującego się Artura Czai. Wykładnikiem aktualnej formy popularnego “Józka” nie może być w ich opinii sobotni występ w Rawiczu. Co na to odpowiedzialni za zestawienie zespołu? W obwodzie jest Thomas H. JonassonJacob Thorssell. Fani Włókniarza naciskają na występ tego drugiego.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils:
1. Maksim Bogdanow
2. Kjastas Puodżuks
3. Andrzej Lebiediew
4. Fredrik Lindgren
5. Joonas Kylmaekorpi
6. Artiom Trofimow

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Mateusz Borowicz
11. Nicolai Klindt
12. Artur Czaja
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis