CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Ligowa niedziela, czyli Holta vs Szombierski

Częstochowscy kibice nie mają niestety przyjemności pasjonować się zmaganiami żużlowców Włókniarza w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Wielu z nich śledzi jednak poczynania byłych zawodników częstochowskiego klubu na torach PGE Ekstraligi i Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Do ligowego szlagieru na zapleczu PGE Ekstraligi dojdzie w Ostrowie Wielkopolskim. Punktualnie o godzinie 16. 00 do rywalizacji o ligowe punkty przystąpią miejscowa MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrowia i ŻKS ROW Rybnik. W awizowanych składach obu ekip nie brakuje akcentów częstochowskich. W zespole gospodarzy zaprezentuje się Rune Holta, z kolei barw przyjezdnych reprezentować będzie “Szumina” Rafał Szombierski. Na torze nie zabraknie również wychowanków Włókniarza – Mateusza Borowicza i Sebastiana Ułamka.

Fani Lwów z wielką uwagą przypatrują się poczynaniom Maksyma Drabika. Syn legendy Lwów, Sławomira Drabika, to aktualnie największe objawienie tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Popularny “Torres” swój ogromny potencjał będzie chciał potwierdzić w  starciu Betard Sparty Wrocław z SPAR Falubazem Zielona Góra. W drużynie ze stolicy Dolnego Śląska nie zabraknie również Michaela Jepsena Jensena.

Do bardzo ciekawej konfrontacji dojdzie w Rzeszowie, gdzie  miejscowa PGE Stal będzie chciała powstrzymać rozpędzone Byki z Leszna. W barwach gospodarzy zaprezentują się m.in. Artur Czaja i Duńczyk Peter Kildemand. Niestety, tym razem w ekipie dowodzonej przez Janusza Ślączkę zabraknie kontuzjowanego Mirosława Jabłońskiego.

Do meczu o przysłowiowe cztery punkty dojdzie w Gorzowie Wielkopolskim. Mistrzowie Polski, którzy jak dotąd nie zasmakowali ligowego zwycięstwa zmierzą się z KS Toruń. Mocnym punktem Aniołów w tym spotkaniu powinien być Grigorij Łaguta.