CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Ligowe ostatki – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – Polonia Piła

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa kończy sezon ligowy 2016. Ostatnim rywalem podopiecznych Józefa Kafla będzie Polonia Piła. Początek meczu o godzinie 15.30.

W żużlowej Nice Polskiej Lidze Żużlowej praktycznie już wszystko zostało rozstrzygnięte. W finale ligi pojadą ekipy Orła Łódź i Lokomotivu Daugavpils. Częstochowianom, którzy przed dwoma tygodniami przegrali w Łodzi, pozostaje z kolei walka o trzecie miejsce. Wspomniane miejsce zapewni niedzielna wygrana z ekipą Polonii.

Włókniarzom motywacji w starciu z Polonią Piła z pewnością nie zabraknie. Wszystko za sprawą tęgiego lania, jaki Włókniarz otrzymał podczas inauguracyjnego meczu w Pile, gdzie przegrał aż 29:61. Teraz nasze “Lwy” zapowiadają srogi rewanż. Czy będzie łatwo? Z całą pewnością nie. Piła to jedna z największych rewelacji rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Imponujący w wykonaniu podopiecznych Janusza Michaelisa był przede wszystkim początek sezonu.

Trzy punkty zostaną w Częstochowie? Zadanie piekielnie trudne, tym bardziej że goście na Olsztyńską zawitają w swoim najmocniejszym zestawieniu. Liderem Polonii będzie doskonale czujący się na częstochowskim owalu Michał Szczepaniak. Mocnymi punktami pilskiego zespołu powinni być również doświadczeni Bjarne Pedersen i Norbert Kościuch. Skoro mowa o doświadczeniu, to nie można pominąć nazwiska Piotra Śwista, dla którego niedzielny mecz będzie ostatnim w karierze. Choćby z tego powodu warto zajrzeć na stadion przy ul. Olsztyńskiej.

Faworytem meczu będą jednak gospodarze. Częstochowianie dysponują bardzo wyrównanym składem, dlatego ewentualna wygrana Polonii Piła będzie mimo wszystko uznana niespodziankę. Argumentem przemawiającym za Biało-Zielonymi są przede wszystkim juniorzy, którzy nie mają sobie równych w tegorocznych rozgrywkach. Na swoim torze bardzo skuteczni są również seniorzy w postaci Sebastiana Ułamka, Nikolaia Klindta, czy Daniela Jeleniewskiego. Kibiców z kolei cieszy jazda Artura Czai i Jacoba Thorssella.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Artur Czaja
11. Nicolai Klindt
12. Jacob Thorssell
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis

Polonia Piła:
1. Bjarne Pedersen
2. Wadim Tarasienko
3. Michał Szczepaniak
4. Piotr Świst
5. Norbert Kościuch
6. Arkadiusz Pawlak