CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lista życzeń działaczy Włókniarza

Kibice w Częstochowie z niecierpliwością wyczekują informacji na temat składu, w jakim do tegorocznych rozgrywek Polskiej 2. Ligi Żużlowej przystąpi Stowarzyszenie CKM Włókniarz. Nazwiska zawodników, którzy zasilą częstochowski zespół, mają być znane po otrzymaniu potwierdzenia przyznania licencji przez komisję licencyjną.

W Częstochowie, o czym już wielokrotnie informowaliśmy chcą postawić na swoich wychowanków. O sile Włókniarza mają decydować m.in. Borys Miturski, Rafał Malczewski, Oskar Polis i Przemysław Portas.

Niemniej chcąc podnieś wartość sportową drużyny niezbędnym wydaje się być zakontraktowanie zawodników z zewnątrz. Jednym z najpoważniejszych kandydatów do zasilenia Włókniarza jest doskonale znany częstochowskim kibicom Peter Karlsson. Na liście życzeń działaczy Lwów znajdują się również Claus Vising, David Bellego, Christian Haffenbrock i Rafał Szombierski.

Prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa, Michał Świącik w rozmowie z portalem Sportowe Fakty potwierdza zainteresowanie wyżej wymienionymi zawodnikami. – Są to tylko nieliczni zawodnicy, którymi jesteśmy zainteresowani. Chciałbym podkreślić, że to zainteresowanie jest obustronne, czyli również sami ci żużlowcy wyrażają chęć jazdy we Włókniarzu. Mogę dodać, że mamy kontakt z większą ilością takich zawodników.

Kibice Włókniarza z niecierpliwością wyczekują również na oficjalne opublikowanie terminarza rozgrywek Polskiej 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2015. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż możemy go poznać dopiero pod koniec stycznia. Wszystko za sprawą “bałaganu” związanego z obsadą Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Niewykluczone bowiem, że zaplecze Enea Ekstraligi uzupełni jeden z zespołów, który wstępnie miał startować w II lidze. W gronie potencjalnych kandydatów wymieniane są zespoły z Krosna i Piły.