CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

LJ: Pogoda przeszkodzi juniorom?

We wtorek (23 września) na torze w Częstochowie rozegrane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16. 30.

Zgodnie z regulaminem turniej o indywidualne mistrzostwo Ligi juniorów odbywa się na torze zwycięzcy zmagań drużynowych. W sezonie 2014 najlepszą ekipą okazali się młodzieżowcy KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa. Przedstawicielami Lwów w zbliżających się zawodach będą Artur Czaja, Hubert Łęgowik i Oskar Polis. Rezerwowym będzie z kolei Rafał Malczewski.

Kibice Włókniarza liczą, że częstochowscy juniorzy wykorzystają atut własnego toru i skutecznie powalczą o czołowe miejsca. Spośród wspomnianej trójki największe szanse na osiągnięcie sukcesu daje się temu najbardziej doświadczonemu – Arturowi Czai.

Jednym z największych faworytów wtorkowej imprezy wydaje się być obrońca mistrzowskiego tytułu – Paweł Przedpełski. Junior Unibaksu Toruń udowodnił wielokrotnie, że na częstochowskim owalu czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Identyczny atut posiada bez wątpienia Tobiasz Musielak. Leszczynianin podczas ligowego meczu Fogo Unii w Częstochowie wywalczył komplet punktów.

Do grona zawodników, którzy mogą powalczyć o zwycięstwo znajdują się m.in. Adrian Cyfer, Oskar Fajfer i wychowanek częstochowskiego Włókniarza – Mateusz Borowicz. Nie można również zapominać o przedstawicielach SPAR Falubazu Zielona Góra – Kamilu Adamczewskim, Aleksie Zgardzińskim i Adamie Strzelcu. Dyspozycja tego ostatniego jest największą niewiadomą. “Joker” odczuwa zapewne skutki upadku, który zanotował podczas feralnego półfinału Enea Ekstraligi w Gorzowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, iż pierwotnym terminem rozegrania Indywidualnych Mistrzostw Ligi Juniorów był czwartek (11 września). Wówczas rozegranie turnieju storpedowały opady deszczu. Niestety, tym razem może być podobnie. Synoptycy zapowiadają opady niemal w całej Polsce.

Lista startowa:
1. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów)
2. Artur Czaja (Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa)
3. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra)
4. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń)
5. Oskar Fajfer (Unibax Toruń)
6. Oskar Polis (KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa)
7. Hubert Łęgowik (Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa)

8. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
9. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)
10. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra)
11. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
12. Marcin Nowak (Fogo Unia Leszno)
13. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław)
14. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)
15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
16. Mateusz Borowicz (Grupa Azoty Unia Tarnów)

17. Rafał Malczewski (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa)

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Biletem wstępu będzie program w cenie 5 zł. Posiadacze karnetów na mecze Włókniarza w sezonie 2014 obejrzą zmagania juniorów za darmo.