CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

LJ: Powalczą o indywidualne mistrzostwo Ligi Juniorów

W czwartek (11 września) na częstochowskiej SGP Arenie rozegrany zostanie turniej o indywidualne mistrzostwo Ligi Juniorów. Początek zawodów o godzinie 16.00.

Kibice, którzy w czwartkowe popołudnie wybiorą się na stadion przy Olsztyńskiej na brak emocji z całą pewnością nie będą narzekać. Zapewni je bardzo wyrównana stawka zawodników, spośród których bardzo trudno wskazać zdecydowanego faworyta zawodów.

Nie mniej do grona żużlowców, którzy powalczą o całą pulę powinni należeć przede wszystkim młodzieżowcy Unibaksu Toruń – Paweł Przedpełski i Oskar Fajfer. Pierwszy z nich w edycji drużynowej wystąpił w trzech turniejach i nie zaznał goryczy porażki.

Jak ryba w wodzie na częstochowskim owalu czuje się Tobiasz Musielak. Leszczynianin w kończącym rundę zasadniczą meczu z Włókniarzem wywalczył komplet punktów. Czy równie skuteczny będzie w czwartkowe popołudnie?

Gospodarze faworytów upatrują zapewne w osobach Artura Czai i niezwykle utalentowanego Oskara Polisa. 18-letni Polis zaskarbił sobie sympatię kibiców Lwów podczas wspomnianego meczu z Fogo Unią Leszno. Zawody indywidualne rządzą się jednak swoimi prawami, dlatego zdecydowanie większe szanse na osiągnięcie sukcesu daje się bardziej doświadczonemu w tego typu imprezach – Czai. Kolejnym przedstawicielem miejscowego KantorOnline Viperprint Włókniarza będzie Hubert Łęgowik. Popularny “Łęgi” nie prezentuje wprawdzie wysokiej formy, ale z racji tego, że pojedzie u siebie może sprawić niespodziankę.

Bardzo groźni mogą okazać się również przedstawiciele klubów lubuskich – Adam Strzelec, Aleks Zgardziński, Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra) i nieobliczalny Adrian Cyfer (Stal Gorzów). Nie można również lekceważyc wychowanka Włókniarza Częstochowa – Mateusza Borowicza.

Zmartwieniem organizatorów turnieju pozostaje niestety pogoda. W czwartek niemal przez cały dzień przewidziane są opady deszczu. Miejmy nadzieję, że nie storpedują one rozegrania turnieju.

Lista startowa:
1. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów)
2. Artur Czaja (Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa)
3. Kamil Adamczewski (SPAR Falubaz Zielona Góra)
4. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń)
5. Oskar Fajfer (Unibax Toruń)
6. Oskar Polis (KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa)
7. Hubert Łęgowik (Kantoronline Viperprint Włókniarz Częstochowa)
8. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
9. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra)
10. Adam Strzelec (SPAR Falubaz Zielona Góra)
11. Dominik Kossakowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
12. Marcin Nowak (Fogo Unia Leszno)
13. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław)
14. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)
15. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
16. Mateusz Borowicz (Grupa Azoty Unia Tarnów)

17. Rafał Malczewski (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa)

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)

Biletem wstępu będzie program w cenie 5 zł. Posiadacze karnetów na mecze Włókniarza w sezonie 2014 obejrzą zmagania juniorów za darmo.