CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

LJ: W środę częstochowska odsłona Ligi Juniorów

W środę (20 sierpnia) na torze częstochowskiej SGP Areny rozegrana zostania VIII runda Ligi Juniorów. W zawodach oprócz młodzieżowców miejscowego KantorOnline Viperprint Włókniarza wystartują zespoły z Tarnowa, Gdańska, Wrocławia i Leszna. Początek zawodów o godzinie 16.30.

Częstochowska runda miała zakończyć rywalizację w tegorocznej Lidze Juniorów. Już dziś wiemy, że do tego nie dojdzie. Spowodowane jest to odwołaniem VII rundy, która miała zostać rozegrana we wtorek (19 sierpnia) w Tarnowie.

Po sześciu odsłonach Ligi Juniorów na czele tabeli znajdują się młodzieżowcy FOGO Unii Leszno. Podczas środowych zawodów na potknięcie młodych Byków liczyć będą pozostające w “grze” o medale ekipy z Częstochowy i Zielonej Góry. Do grona pretendentów zaliczyć można również Toruń, ale zespół Unibaksu najprawdopodobniej zamelduje się pod Jasną Górą bez swojego lidera – Pawła Przedpełskiego.

Kibice, którzy zdecydują się zawitać w środowe popołudnie na stadion przy ul. Olsztyńskiej mogą się spodziewać wielu emocji. W awizowanych zestawieniach wszystkich ekip widnieją bowiem nazwiska zawodników, którzy potrafią skutecznie rywalizować na sprzyjającym walce częstochowskim torze.

Wydaje się, że największą “chrapkę” na pokonanie Fogo Unii Leszno będą mieli przedstawiciele miejscowego KantorOnline Viperprint Włókniarza. Biało-zielonych do zwycięstwa ma poprowadzić lider częstochowskich juniorów – Artur Czaja. Na domowym torze popularnego “Józka” będą chcieli wesprzeć Hubert Łęgowik i utalentowany Oskar Polis. Szans Włókniarza na końcowy triumf nie odbiera nawet absencja kontuzjowanego Rafała Malczewskiego.

Na częstochowskim owalu “namieszać” mogą wyrównane pod względem kadrowym zespoły z Wrocławia, Tarnowa i Zielonej Góry. W składzie dwóch ostatnich znajdują się zawodnicy, którzy wiedzą jak skutecznie jechać w Częstochowie. Mowa oczywiście o Adamie Strzelcu (Zielona Góra) i Mateuszu Borowiczu (Tarnów).

Awizowane składy:

Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Ernest Koza
2. Damian Dąbrowski
3. Mateusz Borowicz

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4. Dominik Kossakowski
5. Patryk Beśko
6. Aureliusz Bieliński

Betard Sparta Wrocław
7. Patryk Dolny
8. Patryk Malitowski
9. Mike Trzensiok

KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa
10. Artur Czaja
11. Oskar Polis
12. Hubert Łęgowik

Fogo Unia Leszno
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Daneil Kaczmarek

Unibax Toruń
16. Dawid Krzyżanowski
17. Paweł Wolender
18. Oskar Fajfer

SPAR Falubaz Zielona Góra
19. Kamil Adamczewski
20. Alex Zgardziński
21. Adam Strzelec