CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lwy pójdą za ciosem? Mistrz Polski w Częstochowie

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po piątkowym meczu z Get Well Toruń, a już w niedzielę kolejne ściganie na torze częstochowskiej SGP Areny. Punktualnie o godzinie 20.00 początek spotkania Włókniarz Vitroszlif CrossFit CzęstochowaCash Broker Stal Gorzów.

Włókniarz taki mocny, czy Get Well taki słaby? Odpowiedź na to pytanie znają żużlowcy aktualnego mistrza Polski, który w niedzielę zawitają do Częstochowy. Poprzeczka dla podopiecznych Lecha Kędziory będzie tym razem podniesiona bardzo wysoko. Można rzec, że w tym właśnie meczu poznamy możliwości i realny cel na sezon 2017. Ewentualna wygrana pozwoli bowiem patrzeć na Włókniarza, jako zespół, który będzie w stanie powalczyć o coś więcej niż utrzymanie statusu ekstraligowca.

Stare porzekadło głosi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że faworytem niedzielnego meczu jest gorzowska Stal. Tego faktu nie zmienia nawet nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka. O sile ekipy dowodzonej przez Stanisława Chomskiego świadczą dotychczasowe wyniki. Jedyną wpadkę, o ile możemy tak powiedzieć, gorzowski zespół zanotował przed tygodniem, remisując na własnym torze z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. W pozostałych spotkaniach żużlowcy z Gorzowa potwierdzili swoją dominację. Na szczególną uwagę zasługuje wygrana Stali we Wrocławiu.

O sile żółto-niebieskich decyduje czterech bardzo mocnych seniorów – Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen i Przemysław Pawlicki. Głośno jest przede wszystkim o starszym z braci Pawlickich, który od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę. Skuteczna jazda wychowanka leszczyńskiej Unii została nagrodzona “dziką kartą” na Grand Prix Polski w Warszawie. Wymienioną czwórkę zawodników ciężko będzie zaskoczyć torem. Każdy z wyżej wymienionych lubi owal przy ul. Olsztyńskiej. Znak zapytania należy z kolei postawić przed nazwiskiem Linusa Sundstroema. Szwed jest zawodnikiem nieobliczalnym, który nie gwarantuje stabilnej formy. Trudne zadanie czeka również gorzowskich juniorów, których liderem jest Rafał Karczmarz. Wydaje się, że w tej formacji faworytem będzie jednak Włókniarz.

Częstochowianie chcą pójść za ciosem i sprawić niespodziankę. Gorzowianie mają tego świadomość. – W ekstralidze nie ma łatwych ani przypadkowych zespołów. Skład, który został zbudowany w Częstochowie, też nie jest przypadkowy, ponieważ są tam zawodnicy, którzy w ekstralidze się ścigali. Mają też bardziej doświadczonych juniorów od naszej pary. Liczymy się z tym, że punkty ze strony juniorów w Gorzowie mogą się pojawić – i będziemy się cieszyć – lub nie pojawić i wtedy nadrobić będą musieli seniorzy – podkreślił szkoleniowiec Stali, Stanisław Chomski (za stalgorzow.pl).

Trener Włókniarza Lech Kędziora desygnował identyczne zestawienie, jak na mecz z Toruniem. Motorami napędowymi Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa mają być Leon Madsen, Rune Holta i Matej Zagar. Koniecznym warunkiem do odniesienia zwycięstwa będą punkty drugiej linii. W tej formacji liczymy na punkty Sebastiana Ułamka i Andreasa Jonssona.

Awizowane składy:
Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Sebastian Ułamek
11. Rune Holta
12. Andreas Jonsson
13. Matej Zagar
14. Oskar Polis
15.

Cash Broker Stal Gorzów
1. Niels Kristian Iversen
2. Linus Sundstroem
3. Przemysław Pawlicki
4. Martin Vaculik
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7.