CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lwy pójdą za ciosem? – zapowiedź meczu Włókniarz – Wanda

W najbliższą niedzielę (8 kwietnia) rozegrane zostaną mecze 7. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej. W Częstochowie miejscowy Eko-Dir Włókniarz zmierzy się ze Speedway Wandą Instal Kraków.

Nie ulega wątpliwości fakt, że podopiecznych Józefa Kafla i Michała Finfy czeka bardzo trudne zadanie. Krakowianie przed tygodniem pokonali bowiem faworyzowaną Polonię Piła i do Częstochowy przyjadą z zamiarem wywiezienia kompletu punktów. Ojcem sukcesu okazał się zakontraktowany w ostatnim czasie Grzegorz Walasek, który w składzie Wandy zastąpił słabo spisującego się Chrisa Harrisa. Były zawodnik Włókniarza znacząco zwiększył siłę rażenia krakowskiego zespołu, dlatego Włókniarze muszą się mieć na baczności. Walasek w barwach Wandy zadebiutował w wyjazdowym meczu w Rzeszowie, gdzie zdobył 11 punktów. W starciu z Polonią wywalczył z kolei płatny komplet punktów. Jak będzie w Częstochowie? Dwucyfrowy wynik wychowanka Morawskiego Zielona Góra nie będzie zaskoczeniem. Doświadczenie i atut w postaci znajomości owalu przy Olsztyńskiej to największe argumenty, którym muszą się przeciwstawić żużlowcy częstochowskiego Włókniarza. Progres zespołu ze stolicy Małopolski to również zasługa zakontraktowanego w trakcie sezonu Mateusza Szczepaniaka. Młodszy z braci Szczepaniaków w żużlowym CV ma epizod częstochowski i będzie zapewne jednym z liderów Wandy. To, że Mateusz potrafi jechać w Częstochowie udowodnił podczas ubiegłorocznego Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Wychowanek Polonii Piła zwyciężył wówczas z kompletem 15 punktów. Plecy Szczepaniaka oglądali m.in. Rune Holta, Artur Czaja i Sebastian Ułamek.

Kibice Wandy liczą, że w Częstochowie solidnie zapunktują pozostali zawodnicy. Ewentualny sukces przyjezdnych będzie w dużej mierze uzależniony od dyspozycji Patricka Hougaarda i Edwarda Mazura. Formy w Częstochowie będzie szukał również Zbigniew Suchecki. Najsłabszym ogniwem krakowskiego zespołu wydają się być juniorzy. Sztab szkoleniowy nie będzie mógł bowiem skorzystać z usług utalentowanego Kamila Nowackiego. Wychowanek Stali Gorzów we wtorek (3 maja) zanotował koszmarny wypadek podczas treningu na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

Włókniarze opromienieni zwycięstwem w Bydgoszczy będą chcieli pójść za ciosem. Józef Kafel i Michał Finfa uznali, że zwycięskiego składu się nie zmienia. W awizowanym zestawieniu doszło jedynie do “kosmetycznych” zmian. Duet z częstochowskimi juniorami stworzy tym razem nie Thomas H. Jonasson, a Sebastian Ułamek. Wspomniani Ułamek i Jonasson to bez dwóch zdań dwójka zawodników, która ma poprowadzić biało-zielonych do trzeciego tegorocznego zwycięstwa w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Debiut Ligowy przed częstochowską publicznością zaliczy Nicolai Klindt, który nie zawiódł w meczu z Polonią. Na bardzo dobry występ liczy również powracający do swojej dobrej dyspozycji Daniel Jeleniewski. Największy znak zapytania należy postawić przed nazwiskiem Artura Czai– Artur jakoś nie może się “dogadać” ze swoimi motocyklami. Dobrze startuje, ale na dystansie jest wolny i stąd jego problemy – powiedział dla  czestochowa.sport.pl trener Włókniarza, Józef Kafel.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Thomas H. Jonasson
10. Nicolai Klindt
11. Daniel Jeleniewski
12. Artur Czaja
13. Sebastian Ułamek
14. Oskar Polis

Speedway Wanda Instal Kraków:
1. Mateusz Szczepaniak
2. Zbigniew Suchecki
3. Edward Mazur
4. Patrick Hougaard
5. Grzegorz Walasek
6.
7. Michał Nowiński

Początek: 13.45