CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lwy przygotowują się do sezonu

Żużlowcy Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa intensywnie przygotowują się do tegorocznego sezonu. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego trenera odbywają się pięć dni w tygodniu.

Włókniarze do sezonu przygotowują się wyłącznie na obiektach w Częstochowie. Zawodnicy do dyspozycji mają m.in. halę sportową, bieżnię lekkoatletyczną i siłownię. W planach nie przewiduje się wyjazdu na zgrupowanie. – Mamy w Częstochowie i jej okolicach tyle pięknych terenów sprzyjających treningowi sportowemu, że aż żal byłoby z nich nie skorzystać. Praktycznie wszyscy zawodnicy są na miejscu, więc wykorzystywanie Jury do treningów skutecznie zastąpić może obóz przygotowawczy na przykład pod Lesznem – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

Biało-zieloni w ramach przygotowań do sezonu planują rozegrać kilka sparingów. Jednym z przeciwników Włókniarza będzie m.in. Speedway Wanda Instal Kraków. Spotkanie rozegrane zostanie w Krakowie (29 marca). Dzień wcześniej na częstochowskiej SGP Arenie odbędzie się Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. – Wybraliśmy Kraków, ponieważ w pierwszej kolejce wyjeżdżamy do Lublina, a oba tory są do siebie podobne – dodał Świącik.

Niewykluczone, że jednym z elementów przygotowań Lwów do sezonu 2015 będą wspólne treningi z zespołem z Ostrowa. Powyższa propozycja wyszła ze strony trenera pierwszoligowca, Marka Cieślaka. – Jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni, ponieważ nasi zawodnicy będą mogli na tym tylko skorzystać – zakończył Michał Świącik.

źródło: czestochowa.sport.pl