CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Lwy zgarną całą pulę? Zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz – Stal BETAD Leasing

W najbliższą niedzielę o godzinie 13.45 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa rozpocznie mecz ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów. Będzie to już drugie podejście do rozegrania tego spotkania.

Przypomnijmy, iż pierwotnym terminem rozegrania 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej był 29 maj. W przeddzień meczu, żużlowe środowisko obiegła jednak informacja o śmierci Krystiana Rempały. Nowy termin dla całej kolejki ustalono właśnie na 3 lipca.

Do pierwszej tegorocznej rywalizacji “Lwów” z “Żurawiami” doszło zatem w Rzeszowie. Górą w tym spotkaniu byli podopieczni Janusza Ślączki, którzy do Częstochowy przyjadą bronić 10-punktowej przewagi. To, czy uda im się obronić punkt bonusowy będzie w dużej mierze zależeć od tego, w jakim składzie pojawią się na Olsztyńskiej. Na chwilę obecną próżno szukać w nim dobrze czującego się na częstochowskim torze Scotta Nichollsa. W awizowanym zestawieniu widnieją póki co nazwiska Duńczyka Nicklasa Porsinga i Węgra, Jozsefa Tabaki. Ten drugi przed tygodniem świetnie zaprezentował się w wyjazdowym meczu Stali w Rawiczu. Klasa rywala pozostawia jednak wiele do życzenia, dlatego można mieć spore wątpliwości, czy ten zawodnik poradzi sobie w starciu z wyżej renomowanymi zawodnikami. Ostateczna decyzja o tym, czy Tabakę zastąpi Nicholls ma zapaść po piątkowym treningu.

Najwięcej problemów częstochowskim żużlowcom może sprawić żelazna trójka seniorów. Karol Baran, Dawid Lampart i Maciej Kuciapa to zawodnicy niezwykle doświadczeni, których stać na pokonanie każdego rywala. Języczkiem u wagi będzie zestawienie formacji juniorskiej. Rzeszowianie będą na straconej pozycji wówczas, gdy do Częstochowy nie przyjedzie Rafał Karczmarz. Przypomnijmy, iż zawodnik ten w Stali startuje na zasadzie gościa.

Podopieczni Józefa Kafla i Michała Finfy będą chcieli zmazać plamę po frustrującej kibiców porażce w Krakowie z Wandą. Przegrana z Grzegorzem Walaskiem i spółką, zacieśniła do minimum szanse Włókniarza na udział w finale ligi. W niedzielę w rachubę wchodzą tylko i wyłącznie trzy punkty.

Skład Włókniarza jak zwykle budzi wiele kontrowersji. Zdecydowana większość częstochowskich fanów nie chce oglądać Rafała Trojanowskiego. “Trojan” ostatecznie jednak w tym meczu pojedzie. Pojedzie również szukający formy sprzed kontuzji, Mateusz Borowicz. Nie ulega wątpliwości fakt, że to nie ta dwójka ma decydować o sile “Lwów” w tym meczu. Motorami napędowymi mają być doświadczeni – Daniel Jeleniewski, Sebastian Ułamek i jedyny obcokrajowiec w składzie Eko-Dir Włókniarza, Nicolai Klindt. Uzupełnieniem wyżej wymienionych ma być najlepsza młodzieżowa para Nice Polskiej Ligi Żużlowej – Hubert Łęgowik i Oskar Polis.

Awizowane składy:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

9. Sebastian Ułamek
10. Mateusz Borowicz
11. Nicolai Klindt
12. Rafał Trojanowski
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis
15.

Stal BETAD Leasing Rzeszów:
1. Karol Baran
2. Nicklas Porsing
3. Maciej Kuciapa
4. Jozsef Tabaka
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Rząsa
7.