CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Marek Cieślak nadal trenerem forBET Włókniarza

Marek Cieślak nadal trenerem forBET Włókniarza

Jacek Winiarski

Marek Cieślak zostaje w Częstochowie! Legendarny szkoleniowiec przedłużył umowę z macierzystym klubem i w sezonie 2020 nadal będzie prowadził forBET Włókniarza Częstochowa w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Będzie to trzeci sezon z rzędu, w którym trener kadry narodowej, będzie także trenerem częstochowskiego klubu. O przedłużeniu współpracy z Cieślakiem klub poinformował na łamach mediów społecznościowych.

Marek Cieślak wrócił do Włókniarza przed sezonem 2018 po 20 latach przerwy. Drużyna pod jego wodzą bardzo dobrze spisywała się w rundzie zasadniczej, ale na koniec sezonu musiała zadowolić się 4. miejscem. W zakończonych kilka tygodni temu rozgrywkach było inaczej. Po domowych porażkach z Unią Leszno i Betard Spartą Wrocław niewielu dawało szansę częstochowianom na awans do czwórki. Wówczas wydawało się że relację pomiędzy szkoleniowcem Markiem Cieślakiem, a prezesem Michałem Świącikiem wyraźnie się ochłodziły. Pojawiały się nawet głosy, że Włókniarz jeszcze w trakcie trwania sezonu powinien zrezygnować z usług Cieślaka. Kryzys, jeśli w ogóle jakiś był, został przez obu panów pokonany, a Włókniarz po imponującym finiszu sięgnął po brązowy krążek DMP. Był to pierwszy medal biało-zielonych po 10-letniej przerwie.

W sezonie 2020 Włókniarz nadal pod dowództwem Marka Cieślaka ma sięgnąć po kolejny medal. Choć sezon transferowy rozpocznie się 1 listopada to już teraz wiadomo, że biało-zielonych w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi mają reprezentować: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Jason Doyle, Paweł Przedpełski, Rune Holta, Jakub Miśkowiak, Bartłomiej Kowalski i Mateusz Świdnicki.