CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Marek Cieślak z dwuletnim kontraktem

Marek Cieślak z dwuletnim kontraktem

Jacek Winiarski

Już kilka tygodni temu ogłoszono, że Marek Cieślak pozostanie na stanowisku trenera forBET Włókniarza Częstochowa. W środę 4 grudnia po spotkaniu szkoleniowca z prezesem Michałem Świącikiem, ogłoszono że selekcjoner reprezentacji Polski będzie w rozgrywkach PGE Ekstraligi prowadził drużynę Lwów nie tylko w sezonie 2020, ale również w 2021. Marek Cieślak parafował z klubem nową dwuletnią umowę.

Jeden z najlepszych wychowanków w historii klubu i obecnie najbardziej utytułowany żużlowy trener wrócił do rodzinnej Częstochowy w listopadzie 2017 roku po 20-letniej przerwie. W pierwszym sezonie po powrocie awansował z Włókniarzem do fazy play off, ale sezon zakończył bez medalu. W minionych rozgrywkach częstochowska drużyna pod wodzą trenera Cieślaka ponownie zameldowała się w czołowej czwórce ligi, a na koniec sezonu mogła cieszyć się z brązowego medalu DMP.

W przyszłym sezonie ma być jeszcze lepiej. Choć władze klubu na czele z prezesem Michałem Świącikiem tonują nastroję, to jednak kibice oczekują, że ekipa Włókniarza zrobi kolejny krok w ligowej hierarchii i w sezonie 2020 zamelduje się w wielkim finale. Pomóc w tym mają zakontraktowani w ostatnim okienku transferowym były mistrz świata Jason Doyle, a także były dwukrotny indywidualny mistrz Polski, Rune Holta.