CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Matej Zagar zawodnikiem Włókniarza Częstochowa

Działacze Włókniarza Częstochowa nie zwalniają tempa w budowaniu drużyny na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Po czwartkowych kontraktach z Rune Holtą, Sebastianem Ułamkiem i Leonem Madsenem, w sobotę częstochowianie parafowali kolejną umowę. Nowym zawodnikiem Lwów został Matej Zagar, który w ostatnich sezonach zdobywał punkty dla Stali Gorzów, a w zakończonych rozgrywkach sięgnął z kolegami z drużyny po złote krążki Drużynowych Mistrzostw Polski.

Co ciekawe 33-letni żużlowiec swoją przygodę z polską ligą zaczynał w… Częstochowie. Przed sezonem 2006 Słoweniec podpisał kontrakt z Włókniarzem, ale nie zdołał wygrać rywalizacji o miejsce w składzie z Ryanem Sullivanem, Gregiem Hancockiem i Lee Richardsonem. Zagar nie wystartował w żadnym spotkaniu, a sezon później był już zawodnikiem KS Toruń. Potem przeniósł się na rok do Rzeszowa, by w kolejnym sezonie trafić do Gorzowa. W barwach Stali występował od 2009 roku z roczną (2013) przerwą, gdy to ze względu na zbyt wysoki KSM (Kalkulowana Średnia Meczowa) musiał przenieść się do Gniezna.

Matej Zagar ma w swoim dorobku 3. zwycięstwa w cyklu Grand Prix. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium jednej z rund SGP stanął w 2014 roku w Finlandii wygrywając w Tampere. Po kolejne dwa triumfy sięgnął w ubiegłym sezonie wygrywając dwukrotnie w Polsce, najpierw w Warszawie a następnie w Gorzowie. W sezonie 2017 ponownie będzie rywalizował w cyklu Grand Prix o tytuł najlepszego żużlowca globu.