CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Mateusz Borowicz wraca do Włókniarza

Mateusz Borowicz, to kolejny zawodnik, który w sezonie 2016 będzie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa. Do podpisania listu intencyjnego pomiędzy zainteresowanymi stronami doszło w piątek (27 listopada). Do parafowania kontraktu dojdzie z kolei w drugiej połowie grudnia.

Dla wychowanka częstochowskiego klubu sezon 2016 będzie pierwszym w roli seniora. W tegorocznych rozgrywkach ligowych reprezentował on barwy pierwszoligowej Ostrovii. – Kiedy zaczynałem przygodę z żużlem, to moim marzeniem była jazda w barwach Włókniarza. Nie było jednak wtedy dla mnie miejsca w Częstochowie. Jeździliśmy przecież w Ekstralidze i to była zbyt wysoka poprzeczka dla mnie. Później natomiast nie mogłem dojść do porozumienia z ówczesnymi działaczami Włókniarza i w efekcie jeździłem dla innych klubów. Teraz też miałem kilka ofert spoza Częstochowy, ale zdecydowałem, że chcę być na miejscu, w domu. Uważam, że powrót do Włókniarza będzie dla mnie dużym krokiem do przodu – powiedział tuż po podpisaniu listu intencyjnego Mateusz Borowicz.

Przypomnijmy, iż wcześniej listy intencyjne z Włókniarzem podpisali Nicolai Klindt, Jacob Thorssell oraz Rafał Trojanowski.

źródło: http://ckmwlokniarz.com.pl/