CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
MDMP: czwarte miejsce juniorów Włókniarza w Grudziądzu

MDMP: czwarte miejsce juniorów Włókniarza w Grudziądzu

wlokniarz.com

Pod nieobecność Jakuba Miśkowiaka, juniorska drużyna Włókniarza Częstochowa nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki w 2. rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, którą rozegrano w czwartek na torze w Grudziądzu. Aktualny mistrz świata juniorów odczuwa jeszcze skutki upadku podczas poniedziałkowej ostatniej rundy tegorocznych finałów IMP i w jego miejsce do składu wskoczył Szymon Wolski. Młody wychowanek Włókniarza nie był w stanie zastąpić czołowego juniora PGE Ekstraligi i ostatecznie Włókniarz z dorobkiem 24 “oczek” zajął ostatnie 4. miejsce w dzisiejszych zawodach.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów trochę niespodziewanie był Franciszek Karczewski (8 pkt). Słabiej w grudziądzkiej rundzie MDMP wypadł nowo kreowany Indywidualny Mistrz Polski w kategorii juniorów, Mateusz Świdnicki (7). Czwartkowe zawody zakończyły się zwycięstwem żużlowców Motoru Lublin (35), a kolejne miejsca zajęli Arged Malesa Ostrów (34) i Maszewski GKM Grudziądz (27).

I Motor Lublin – 35 pkt.
5. Mateusz Cierniak – 18 (3,3,3,3,3,3)
6. Wiktor Lampart – 14 (0,3,2,3,3,3)
7. Jan Rachubik – 3 (0,u,1,0,2,0)
8. Wiktor Firmuga – ZZ – zwolnienie lekarskie

II Arged Malesa Ostrów – 34 pkt.
13. Sebastian Szostak – 12 (3,3,3,1,2)
14. Kacper Grzelak – 6 (1,0,2,0,3)
15. Jakub Krawczyk – 8 (2,1,w,2,3)
16. Jakub Poczta – 8 (2,2,1,2,1)

III Maszewski GKM Grudziądz – 27 pkt.
1. Kacper Łobodziński – 7 (1,1,2,2,1)
2. Wiktor Rafalski – 7 (3,1,2,1,0)
3. Kacper Pludra – 10 (2,2,3,3,0)
4. Seweryn Orgacki – 3 (0,1,1,1,w)

IV Włókniarz Częstochowa – 24 pkt.
9. Szymon Wolski – 1 (1,0,0,-,-)
10. Mateusz Świdnicki – 7 (3,0,0,2,2)
11. Franciszek Karczewski – 8 (1,2,0,3,2)
12. Kajetan Kupiec – 7 (2,2,1,1,1)
19. Kacper Halkiewicz – 1 (0,1)

Bieg po biegu:
1. Cierniak, Kupiec, Grzelak, Orgacki – (0:3:2:1)
2. Szostak, Pludra, Karczewski, Lampart – (2:3:3:4)
3. Rafalski, Krawczyk, Wolski, Firmuga (ns) – (5:3:4:6)
4. Świdnicki, Poczta, Łobodziński, Rachubik – (6:3:7:8)
5. Lampart, Poczta, Orgacki, Wolski – (7:6:7:10)
6. Cierniak, Pludra, Krawczyk, Świdnicki – (9:9:7:11)
7. Szostak, Kupiec, Rafalski, Rachubik (u) – (10:9:9:14)
8. Cierniak, Karczewski, Łobodziński, Grzelak – (11:12:11:14)
9. Szostak, Lampart, Orgacki, Świdnicki – (12:14:11:17)
10. Pludra, Grzelak, Rachubik, Wolski – (15:15:11:19)
11. Cierniak, Rafalski, Poczta, Karczewski – (17:18:11:20)
12. Lampart, Łobodziński, Kupiec, Krawczyk (w) – (19:21:12:20)
13. Pludra, Poczta, Kupiec, Firmuga (ns) – (22:21:13:22)
14. Karczewski, Krawczyk, Orgacki, Rachubik – (23:21:16:24)
15. Lampart, Świdnicki, Rafalski, Grzelak – (24:24:18:24)
16. Cierniak, Łobodziński, Szostak, Halkiewicz – (26:27:18:25)
17. Grzelak, Rachubik, Halkiewicz, Orgacki (w) – (26:29:19:28)
18. Krawczyk, Świdnicki, Łobodziński, Rachubik – (27:29:21:31)
19. Lampart, Karczewski, Poczta, Rafalski – (27:32:23:32)
20. Cierniak, Szostak, Kupiec, Pludra – (27:35:24:34)

SportoweFakty.wp.pl