CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

MDMP: Dominacja Włókniarza w Toruniu

Bezapelacyjnym zwycięstwem Eko-Dir Włókniarza Częstochowa zakończyła się IV runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegrana we wtorek na torze w Toruniu. Częstochowianie zwyciężyli z dorobkiem 51 punktów, a najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie Józefa Kafla był Artur Czaja zdobywca kompletu 12 punktów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się także Oskar Polis (11) i Michał Gruchalski (11). Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach przypadło gospodarzom z Torunia (33), a na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani młodzieżowcy Lokomotivu Daugavpils (19).

Wyniki:
I. Eko-Dir Włókniarz Częstochowa – 51
13. Artur Czaja – 12 (3,-,3,3,3)
14. Oskar Polis – 11 (3,3,-,2,3)
15. Hubert Łęgowik – 8 (1,3,2,-,2)
16. Damian Dróżdż – 9 (3,-,1,3,2)
20. Michał Gruchalski – 11 (2,3,3,3)

II. Get Well Toruń – 33
1. Marcin Kościelski – 11 (2,2,0,3,2,2,0)
2. Igor Kopeć-Sobczyński – 16 (1,3,2,2,3,3,2)
3. Marcel Studziński (gość) – 6 (1,1,0,0,1,3)
4. Brak zawodnika

III. Lokomotiv Daugavpils – 19
5. Jewgienij Kostygow – 7 (2,1,3,0,1)
6. Denis Zworygin – 4 (2,0,1,0,1)
7. Oleg Michaiłow – 3 (0,0,1,1,1)
8. Davis Kurmis – 5 (0,1,1,2,1)

IV. Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 17
9. Dominik Kossakowski – 8 (2,3,2,1,0)
10. Dawid Wawrzyniak – 8 (1,2,2,1,2)
11. Aureliusz Bieliński – 0 (w,0,0,0,0)
12. Patryk Beśko – 1 (0,1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (61,16) Polis, Kostygow, Kopeć-Sobczyński, Beśko
2. (60,49) Czaja, Zworygin, Studziński, Bieliński (w)
3. (60,35) Kopeć-Sobczyński, Kossakowski, Łęgowik, Kurmis
4. (59,93) Dróżdż, Kościelski, Wawrzyniak, Michaiłow
5. (60,97) Kossakowski, Gruchalski, Studziński, Zworygin
6. (61,25) Łęgowik, Wawrzyniak, Kostygow, Studziński
7. (60,84) Gruchalski, Kopeć-Sobczyński, Beśko, Michaiłow
8. (61,28) Polis, Kościelski, Kurmis, Bieliński
9. (61,89) Czaja, Wawrzyniak, Kurmis, Kościelski
10. (61,84) Gruchalski, Kossakowski, Michaiłow, Studziński
11. (61,20) Kostygow, Kopeć-Sobczyński, Dróżdż, Bieliński
12. (61,34) Kościelski, Łęgowik, Zworygin, Beśko
13. (61,53) Dróżdż, Kurmis, Studziński, Beśko
14. (61,69) Gruchalski, Kościelski, Michaiłow, Bieliński
15. (61,00) Kopeć-Sobczyński, Polis, Wawrzyniak, Zworygin
16. (60,75) Czaja, Kościelski, Kossakowski, Kostygow
17. (62,22) Kopeć-Sobczyński, Łęgowik, Michaiłow, Bieliński
18. (61,90) Studziński, Dróżdż, Zworygin, Beśko
19. (61,49) Polis, Wawrzyniak, Kurmis, Kościelski
20. (60,99) Czaja, Kopeć-Sobczyński, Kostygow, Kossakowski

SportoweFakty.wp.pl