CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

MDMP: Młodzież odrobi zaległości

W najbliższą środę (29 lipca) na torze w Częstochowie rozegrana zostanie zaległa II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W zawodach oprócz zespołu Stowarzyszenia CKM Włókniarz zaprezentują się ekipy z Grudziądza, Torunia i Łodzi. Początek o godzinie 17.00.

Faworytem środowej rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski wydają się być żużlowcy ekstraligowego MRGarden GKM Grudziądz, którzy posiadają w swoich szeregach znającego doskonale częstochowski tor, Huberta Łęgowika. Bardzo mocnym punktem Grudziądza powinien być również powracający do ścigania po ponad rocznej przerwie wychowanek bydgoskiej Polonii, Mikołaj Curyło.

Środowa rywalizacja na owalu przy Olsztyńskiej wydaje się być kluczowa dla dalszych losów zawodników Włókniarza, którzy w swojej grupie plasują się na 3. miejscu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Podopieczni Józefa Kafla do tych arcyważnych zawodów przystąpią bez Rafała Malczewskiego, który wciąż leczy kontuzję. W zaistniałej sytuacji ciężar walki spocznie na Oskarze Polisie, Przemysławie Portasie i najmniej doświadczonym, Adrianie Woźniaku.

Wydaje się, że to właśnie między zespołami z Grudziądza i Częstochowy rozstrzygnie się kwestia zwycięstwa. Na przysłowiowym papierze nieco gorzej prezentują się składy KS Toruń i Orła Łódź. Przyjazd tych ostatnich wciąż pozostaje wielką niewiadomą.

Awizowane składy:

Stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa
1.
2. Oskar Polis
3. Przemysław Portas
4. Adrian Woźniak
17.

MRGARDEN GKM Grudziądz
5. Hubert Łęgowik
6. Mikołaj Curyło
7. Mike Trzensiok
8. Mateusz Danielewicz
18.

KS Toruń SA
9. Tomasz Przywieczerski
10. Patryk Sikora
11. Dawid Krzyżanowski
12. Marcin Kościelski
19.

KŻ Orzeł Łódź
13. Szymon Grobelski
14. Sebastian Niedźwiedź
15.
16.
20.

Ceny biletów:
– bilet normalny –
10 zł
– bilet ulgowy – 5 zł (przysługuje uczniom i studentom do 26-go roku życia – urodzonym w 1989 roku i później oraz osobom po 65-tym roku życia – urodzonym w 1950 roku i wcześniej)
– wstęp wolny – dzieci do lat 12-tu (osoby urodzone w 2003 roku i później) oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich
– program zawodów – 2 zł