CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Mecz z Lotosem zadecyduje o awansie do ósemki?

Choć do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało jeszcze wiele spotkań to jutrzejszy (tj. 18.01) mecz AZS-u Częstochowa z Lotosem Treflem Gdańsk może okazać się kluczowy dla końcowej rywalizacji o miejsce w czołowej ósemce. Częstochowianie, którzy po ostatniej wygranej w Kielcach przedłużyli swoje szansę na awans do fazy play off, muszą w sobotę pokonać drużynę prowadzoną przez trenera Radosława Panasa.

Akademicy w tym sezonie lepiej prezentują się w meczach wyjazdowych niż przed własną publicznością. Dlatego kibice AZS-u z dość dużą obawą podchodzą do spotkania z Lotosem. Wydaje się jednak, że drużyna Marka Kardosa znajduję się w ostatnich dniach w niezłej dyspozycji. Po fatalnym meczu z Politechniką Warszawską, siatkarze AZS-u odbudowali formę w konfrontacji z Effectorem Kielce pewnie wygrywając 3:0. W środę po pięciosetowym boju pokonali w walce o 1/8 Pucharu Polski dominatora pierwszoligowych rozgrywek MKS Będzin. Trenerów Kardosa i Pudo może cieszyć fakt że po kontuzji wrócił do grania Jakub Vesely, w meczu z Lotosem do dyspozycji trenerów ma być także Michał Bąkiewicz. Niestety kontuzję dopadają innych siatkarzy. Na jednym z ostatnich treningów staw skokowy skręcił podstawowy rozgrywający Michał Kozłowski. A że od dłuższego czasu pauzuje również Marcin Janusz, jedynym “sypaczem” drużyny z Częstochowy został nominalnie trzeci gracz na tej pozycji, Konrad Buczek.

Pierwszy test 19-latek jako jedyny rozgrywający w zespole ma już za sobą. W środę w meczu przeciwko Banimexowi Będzin ze swojego zadania wywiązał się znakomicie. Gra młodego zawodnika została doceniona również przez obserwatorów meczu, którzy przyznali Buczkowi statuetkę MVP spotkania. Postawa młodego rozgrywającego może być kluczowa dla losów jutrzejszego spotkania. Na przeciwko Buczka po drugiej stronie siatki stanie bowiem były reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz. Ciekawie zapowiada się również konfrontacja obu atakujących. Po stronie Trefla pojawi się kolejny z reprezentantów Polski, Jakub Jarosz. W AZS-ie na pozycji “bombardiera” ujrzymy najskuteczniejszego w tym sezonie w szeregach akademików, Michała Kaczyńskiego.

W ekipie Lotosu oprócz bardzo dobrze znanego w Częstochowie trenera Radosława Panasa ujrzymy również były graczy częstochowskiego klubu m.in. Krzysztofa Wierzbowskiego, Bartosza Gawryszewskiego i Pawła Mikołajczaka. Gdańszczanie w ostatnich tygodniach są zdecydowanie na fali wznoszącej. Lotos pewnie wygrał swoje dwa ostatnie meczu i awansował do czołowej ósemki. Nad AZS-em ma w tej chwili 5 “oczek” przewagi.

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 17.

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
4. Kamiński Michał
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub
18. Bąkiewicz Michał

Lotos Trefl Gdańsk
1. Żaliński Wojciech
2. Zaborowski Michał
3. Łomacz Grzegorz
4. Stępień Przemysław
5. Zemlik Sławomir
6. M’Baye Moustapha
7. Rusek Paweł
8. Jarosz Jakub
9. Pietruczuk Bartosz
10. Gawryszewski Bartosz
11. Zajder Maciej
12. Ratajczak Artur
13. Wierzbowski Krzysztof
14. Stolc Sławomir
15. Kluth Bartłomiej
16. Mikołajczak Paweł
17. Milczarek Robert
18. Czunkiewicz Mateusz