CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Miasto przejmuje stadion

W środę (12 listopada) wiceprezydent Częstochowy, Jarosław Marszałek poinformował o odstąpieniu od umowy dzierżawy stadionu żużlowego przez spółkę CKM Włókniarz. Zarządzająca obiektem spółka nie wywiązała się z zobowiązań.

– Spółka CKM Włókniarz nie wywiązała się z zobowiązań i w środę podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od umowy na dzierżawę obiektu. Spółka ma czas do końca tego roku na uporządkowanie swoich spraw. 1 stycznia stadion wraca do miasta – powiedział Jarosław Marszałek.

Zaskoczony decyzją władz miasta jest prezes spółki, Dariusz Śleszyński. – Mamy dwumiesięczne zaległości z tytułu czynszu dzierżawnego i na tym koniec. Miasto nie ponaglało nas w sprawie spłaty tych należności. Pismo dotyczące dzierżawy właśnie dotarło do klubu i przyznaję, że jestem nim zaskoczony.

Nie ulega wątpliwości fakt, że stanowisko miasta w kwestii częstochowskiej SGP Areny ma związek z niepewną przyszłością częstochowskiego żużla. Po odebraniu spółce Włókniarz licencji nadzorowanej na starty w przyszłorocznych rozgrywkach Enea Ekstraligi, jasnym wydaje się być wsparcie dla zabiegających o licencję na starty w 2. lidze działaczy Stowarzyszenia CKM Włókniarz.

Kwestią nierozstrzygniętą wciąż pozostaje sprawa mieszczącej się na terenie stadionu przy ul. Olsztyńskiej giełdy towarowej. W myśl zawartej umowy pozostaje ona do dyspozycji spółki do końca 2015 roku.

źródło: częstochowa.sport.pl