CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Michał Bąkiewicz wraca do gry

Michał Bąkiewicz po blisko ośmiomiesięcznej przerwie wraca do gry w siatkówkę i wraca do drużyny AZS-u Częstochowa. 33-letni przyjmujący w styczniu z powodu problemów zdrowotnych zawiesił karierę. Od najbliższego poniedziałku ma jednak rozpocząć z drużyną przygotowania do nowego sezonu. Od dłuższego czasu mocno ćwiczę na siłowni. Moje zdrowie zdecydowanie się poprawiło, więc wracam. Mam nadzieję, że będę mógł na wysokim poziomie grać dla częstochowskiego klubu – mówi Michał Bąkiewicz.

Bąkiewicz przygodę z siatkówką rozpoczął w SMS-ie Rzeszów. Szerszej publiczności dał się poznać występując w barwach AZS-u Częstochowa. Jako zawodnik częstochowskiego klubu zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Oprócz złota wywalczonego podczas mistrzostw Europy w Turcji (2009), siatkarz ma na swoim koncie również srebrny medal mistrzostw Świata z 2006 roku.

Po trzech latach gry w Częstochowie Bąkiewicz przeniósł się na rok do Bełchatowa. Potem przyjmujący AZS-u związał się z AZS-em Olsztyn (2004-2007). Następne siedem lat Bąkiewicz ponownie spędził w Bełchatowie. Rok temu po 10-letniej przerwie wrócił do Częstochowy. Niestety z problemów zdrowotnych musiał przedwcześnie zakończyć sezon.