CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Michał Świącik: Będziemy się odwoływać

Prezydium Polskiego Związku Motorowego odebrało w dniu dzisiejszym Stowarzyszeniu CKM Włókniarz licencję warunkową na starty w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. To duży cios dla osób, które podjęły się ratowania częstochowskiego speedwaya oraz tysięcy fanów czarnego sportu w naszym mieści. Piątkowa decyzja może oznaczać, że żużel w Częstochowie zniknie na długie lata.

Walkę o ratowanie najpopularniejszej dyscypliny sportu pod Jasną Górą zapowiada prezes SCKM Włókniarz, Michał Świącik. Na łamach portalu Gazeta.pl sternik częstochowskiego klubu zapewnia, że złoży odwołanie od decyzji PZM-otu.

Będziemy się odwoływać, uważamy, że decyzja krzywdzi Włókniarza i nas, ludzi, którzy podjęli się odbudowy klubu.  Poświęciliśmy temu mnóstwo czasu, zaangażowaliśmy w te działania sponsorów, ponieśliśmy też wydatki, w sumie około 100 tysięcy złotych. Ciekawe kto teraz zwróci klubowi te pieniądze. Co ludzie ze związku powiedzą zawodnikom, którzy mieli u nas startować: Borysowi Miturskiemu, Dawidowi Stachyrze i innym. Co powiedzą tysiącom naszych kibiców, dla których Włókniarz i żużel był czymś więcej niż tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu. Podejrzewam, że nie wszyscy są świadomi konsekwencji swojej decyzji. Na pewno nie tędy droga do odbudowy polskiego żużla. Gdyby odwołanie nie przyniosło skutku, to mamy alternatywne dla ligi plany. Czy uda się je zrealizować zależało będzie o naszych sponsorów, których trzeba będzie przekonać do nowych pomysłów. Mamy też deklaracje władz miasta, naszych lokalnych polityków i parlamentarzystów. Wierzę, że wspólnymi siłami nie pozwolimy żużlowi umrzeć.