CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Michał Świącik chce zatrudnić Hansa Nielsena

Działacze Włókniarza Częstochowa skompletowali już skład drużyny na przyszłoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Sprawą do rozstrzygnięcia pozostaje natomiast zatrudnienie osoby odpowiedzialnej za prowadzenie zespołu. Jednym z kandydatów na stanowisko menedżera Lwów jest Hans Nielsen.

Informacja o możliwości zatrudnienia czterokrotnego mistrza świata wywołała nie lada poruszenie w środowisku żużlowym. Kontrakt legendy duńskiego żużla byłby bez wątpienia jednym z największych wydarzeń w dziejach częstochowskiego klubu. Zainteresowanie Nielsenem potwierdził na łamach portalu Sportowe Fakty prezes Włókniarza, Michał Świącik. – Jeśli w Falubazie pracuje trener reprezentacji Polski, to dlaczego we Włókniarzu nie mógłby pracować menedżer duńskiej kadry? Temat Hansa Nielsena w naszym klubie pojawił się już w maju, ale pewne czynniki sprawiły, że wtedy musieliśmy odpuścić, choć przyznam, że perspektywa współpracy z ikoną żużla była kusząca. Teraz jednak wracamy do tego pomysłu i zobaczymy co z niego wyjdzie. Nielsen miałby być menedżerem. Do współpracy wzięlibyśmy dodatkowo polskiego trenera.

Działacze Włókniarza podkreślają, że Hans Nielsen to jeden z wielu kandydatów do pracy w częstochowskim klubie. Sternicy Biało-Zielonych negocjują również z Adamem Skórnickim, Czesławem Czernickim, Grzegorzem Dzikowskim i prawdopodobne byłym już trenerem łódzkiego Orła, Lechem Kędziorą. Otwartą drogę do pracy we Włókniarzu może mieć również Piotr Żyto, któremu z końcem roku kończy się umowa z ROW-em Rybnik.