CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Michał Świącik: Chodzi mi po głowie mecz drużynowy Polska – Szwecja

Rozegrany w sobotę Turniej o Szablę Kmicica, to drugie oficjalne zawody żużlowe na stadionie SGP Areny Częstochowa. O ocenę imprezy pokusił się prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

– Generalnie wszystko się udało. Plany pokrzyżowała nam wprawdzie troszkę pogoda, ale na to już wpływu nie mamy. Co do frekwencji, to spodziewaliśmy się, że będzie ona niższa, niż na kwietniowym memoriale. W Częstochowie odbywa się bowiem szereg imprez związanych z Dniem Dziecka. Tak szczerze mówiąc, to ja się zastanawiam czy następnych zawodów nie zorganizować lepiej w niedzielę – powiedział Michał Świącik.

Nie ulega wątpliwości fakt, iż turniej pod względem finansowym nie przyniósł wymiernych korzyści. – Do memoriału nie dołożyliśmy, natomiast tutaj dołożymy zdecydowanie. Memoriał ma swoja rangę i zawodnicy troszkę inaczej  do tego typu zawodów podchodzą. W przypadku dzisiejszych zawodów mówimy o czystej komercji – podkreślił sternik SCKM Włókniarz.

W  najbliższym czasie na torze przy Olsztyńskiej rozegrane zostaną kolejne zawody. Tym razem będzie to ściganie w formie drużynowej. – Chodzi mi po głowie mecz drużynowy Polska – Szwecja, który będzie zbudowany na bazie naszych zawodników. Kontaktowałem się już w tej sprawie z Piotrkiem Żyto – dodał Świącik.