CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Michał Świącik ocenia nowych zawodników

Duńczyk Claus Vissing i Brytyjczyk Oliver Allen w sezonie 2015 będą reprezentować barwy drugoligowego Stowarzyszenia CKM Włókniarz. O ocenę nowych nabytków Lwów pokusił się prezes częstochowskiego klubu, Michał Świącik.

– Obaj są wartościowymi zawodnikami i na pewno będą wsparciem dla naszych młodych zawodników. Duńczyk był niekwestionowanym liderem drużyny z Krosna. Gwarantuje naprawdę dobry poziom. Poza tym ma mechanika z Częstochowy i tutaj będzie miał bazę, co też ma swoje znaczenie. Jeśli chodzi o Allena, to jego atutem jest na pewno duże doświadczenie, także nabyte w Polsce, bo jeździł w klubach z Gniezna, Rybnika i Grudziądza. To żużlowiec, który ma swoją wartość na żużlowym rynku – powiedział Michał Świącik.

W najbliższy poniedziałek (12 stycznia) kibice Włókniarza poznają nazwiska kolejnych obcokrajowców, którzy zasilą szeregi biało-zielonych. W kuluarach przewijają się nazwiska Duńczyka Nikolaja Buska Jakobsena i Rosjanina Olega Biesczastnowa. Włókniarz wciąż zastanawia się nad pozyskaniem doświadczonego Szweda Petera Karlssona. Z naszych informacji wynika, że przeciwni sprowadzeniu tego zawodnika do Częstochowy są sponsorzy klubu, którzy nie godzą się na zaproponowane przez niego warunki finansowe.

źródło: informacja własna+czestochowa.sport.pl