MIMP: Daniel Kaczmarek mistrzem Polski! Lwy bez błysku

Nieoczekiwanym zwycięstwem Daniela Kaczmarka (FOGO Unia Leszno) zakończył się rozegrany w Częstochowie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na drugim stopniu podium uplasował się Paweł Przedpełski (Gett Well Toruń), a na trzecim Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno).

W częstochowskim finale wystartowało dwóch zawodników Eko-Dir Włókniarza – Hubert Łęgowik i Oskar Polis. Lepiej spisał się Łęgowik, który z dorobkiem 7 punktów na koncie uplasował się na 8. miejscu. Na pewno fani zasiadający na trybunach jak i sam zawodnik liczyli na lepszy występ. Zupełnie zawiódł z kolei Polis, który z 4 “oczkami” uplasował się na odległej 14. pozycji.

W pierwszych biegach nie zawodzili faworyci. Paweł Przedpełski i Krystian Pieszczek mieli na swoim koncie komplet 6 puntów. Nieoczekiwanie w czubie byli także nie wymieniani w gronie pretendentów do tytułu Daniel Kaczmarek, Robert Chmiel i Oskar Bober. Kosztowną wpadkę w drugiej serii zaliczył Hubert Łęgowik, który nie zdobył punktu w 5. biegu czym już niemal na samym początku zawodów przekreślił swojej szansę w walce o podium. W trzeciej serii startów pod taśmą stanęli liderzy klasyfikacji Przedpełski i Pieszczek. Lepiej pierwszy łuk rozegrał wychowanek klubu z Torunia i to on dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Przy swoim nazwisku 3 “oczka” zapisał również Daniel Kaczmarek, a po zwycięstwie w 10. biegu czołówkę zaczął gonić Bartosz Smektała.

Niezwykle istotny wpływ dla całego przebiegu rywalizacji sobotnich zawodów miał 14. biegu. W nim świetnie zaprezentował się Hubert Łęgowik, który po wyścigu mógł cieszyć się z pierwszego indywidualnego zwycięstwa. Za nim do mety dojechali Kacper Woryna i niespodziewanie niepokonany do tej pory Przedpełski. Potknięcie torunianina wykorzystał Daniel Kaczmarek i przed ostatnią serią startów został samodzielnym liderem. Młodzieżowiec Fogo Unii Leszno w 17. biegu utrzymał nerwy na wodzy i wygrał po raz czwarty, pokonując m.in. Krystiana Pieszczka. 14 “oczek” na koncie leszczynianina zapewniło mu tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Po fazie zasadniczej turnieju po 13 punktów mieli Przedpełski i Bartosz Smektała. W biegu dodatkowym o srebrny medal od startu do mety prowadził żużlowiec Get Well Toruń.

Klasyfikacja:
1. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) – 14  (3,2,3,3,3)
2. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń) – 13 (3,3,3,1,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
3. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,1,3,3,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
4. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 12 (3,3,2,2,2)
5. Kacper Woryna (ROW Rybnik) – 10 (2,2,1,2,3)