CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Minęło 10 lat od tragicznej śmierci Arkadiusza Gołasia

Dzisiaj minęło dokładnie 10 lat od tragicznej śmierci Arkadiusza Gołasia, byłego siatkarza AZS-u Częstochowa, wielokrotnego reprezentanta Polski. Miał zaledwie 24 lata i był uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych środkowych na świecie. Mimo młodego wieku miał na swoim koncie medale Mistrzostw Polski, był również uczestnikiem Ligi Mistrzów, Ligi Światowej czy wreszcie Igrzysk Olimpijskich.

Arkadiusz Gołaś trafił do znajdującego się wówczas na szczycie AZS-u Częstochowa w 2000 roku. Przebojem wdarł się do wyjściowego składu Akademików. W Częstochowie spędził cztery sezony zdobywając z AZS-em trzy srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski. Jako zawodnik częstochowskiego klubu zadebiutował także w kadrze narodowej.

Po czterech latach spędzonych w AZS-ie wyjechał do Włoch przenosząc się do drużyny Sempre Volley Padwa. Debiutancki sezon w lidze zagranicznej wypadł na tyle okazale, iż usługami Gołasia zainteresował się jeden z włoskich potentatów Lube Banca Macerata z którym wkrótce podpisał trzyletni kontrakt. Niestety nie dane było mu rozegrać żadnego meczu w barwach nowego klubu. Arkadiusz Gołaś zginął tragicznie 16 września 2005 roku w wypadku samochodowym na austriackiej autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu. Był w drodze do nowego klubu z Maceraty.