CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Mirosław Jabłoński: Jestem w dobrej formie

W środowym treningu punktowanym Włókniarz Częstochowa przegrał ze Stalą Gorzów 41:49. Wyróżniającą się postacią w ekipie gospodarzy był Mirosław Jabłoński, który zgromadził na swoim koncie 9 punktów.

– Byłem jedynym seniorem Włókniarza w tym meczu, także o jakimś wyróżnieniu chyba nie ma co mówić (śmiech). W każdym razie nie mam co narzekać. Po tych wszystkich błędach, których nie ustrzegliśmy się w Gorzowie, teraz wszystko wyszło perfekcyjnie. Cieszą przede wszystkim dobre starty. W mojej jeździe brakuje jeszcze trochę luzu – powiedział Mirosław Jabłoński.

Pierwotnie test-mecz Włókniarza ze Stalą miał być rozegrany w niedzielę 23 marca. Plany obu ekip storpedowały jednak opady deszczu. W Częstochowie kapryśna aura utrzymywała się aż do wtorku, co utrudniło należyte przygotowanie toru do powtórki treningu. – Tor po opadach deszczu był trochę “nie częstochowski”. Na szczęście “Andzia” (toromistrz Andrzej Puczyński – przyp. red.) zrobił co mógł i dało się odjechać te zawody, aczkolwiek jakiegoś wielkiego komfortu do ścigania nie było – podkreślił Jabłoński.

Działaczom Włókniarza na sezon 2014 udało się zbudować dość mocny zespół. Czy w wyjściowym składzie Lwów ujrzymy Mirosława Jabłońskiego? To jest pytanie do trenera. Ja w każdym razie staram się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafię. Myślę, że jestem w dobrej formie – zakończył zawodnik Włókniarza.