CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Mirosław Jabłoński: Liga jest bardzo mocna

KantorOnline Włókniarz Częstochowa w minioną niedzielę (15 czerwca) poniósł trzecią porażkę na swoim torze. Przegrana ze Stalą Gorzów w stosunku 42:48 oznacza, że biało-zielonych najprawdopodobniej nie ujrzymy w fazie play-off tegorocznych rozgrywek Enea Ekstraligi.

Szanse częstochowskiego zespołu na załapanie się do czołowej czwórki po rundzie zasadniczej wydają się być czysto iluzoryczne. Trzy porażki u siebie powodują bowiem, że podopieczni Jarosława Dymka muszą szukać punktów w spotkaniach wyjazdowych. Przy aktualnej dyspozycji większości częstochowskich zawodników wydaje się to jednak mało prawdopodobne. – Myślę, że powinniśmy się skupić na walce o utrzymanie. Zweryfikujmy te przedsezonowe plany szybko, bo pompowanie balonu na play-off pryska w momencie, gdy w meczu nie pojedzie któryś z naszych liderów. Nie oszukujmy się, ale liga jest bardzo mocna, a nam nie wszystko układa się tak, jakbyśmy sobie tego sobie życzyli – powiedział zawodnik KantorOnline Włókniarza, Mirosław Jabłoński.

Kluczowym dla losów Włókniarza miał być rewanżowy mecz ze Stalą Gorzów. Wydawało się bowiem, że po ubiegłotygodniowej porażce 40:50, Lwy będą w stanie zainkasować komplet trzech punktów. – W Gorzowie mogliśmy sprawić psikusa, ale nie wykorzystaliśmy nadarzającej się okazji. Niestety, w dzisiejszym meczu, to Stal sprawiła nam psikusa. Jest nam bardzo przykro i nic nie mamy na swoje usprawiedliwienie – dodał rozżalony Jabłoński.