CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Mistrzowie Świata zagrają w Częstochowie

Już w najbliższy weekend Częstochowa po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem meczów Ligi Światowej. W piątek (05.06) i w sobotę (06.06) w hali sportowej “Częstochowa” na Zawodziu reprezentacja Polski zagra z Iranem. Dla spragnionych “wielkiej siatkówki” kibiców w naszym mieście to spore wydarzenie. I choć w kadrze meczowej drużyny mistrzów świata próżno szukać zawodników AZS-u, to jednak częstochowskich akcentów nie zabraknie.

Z powołanej przez francuskiego szkoleniowca Stephane`a Antigi 14-stki zawodników, aż sześciu siatkarzy występowało w przeszłości w drużynie Akademików. Z częstochowskim AZS-em związani byli rozgrywający Fabian Drzyzga, środkowi Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona, przyjmujący Bartosz Bednorz oraz dwójka libero, Paweł Zatorski i Piotr Gacek.

Nie sposób nie wspomnieć również o rewelacji pierwszych tegorocznych spotkań Ligi Światowej z Rosją, a więc o środkowym bloku Mateuszu Bieńku. Zawodnik Effectora Kielce pierwsze korki w dorosłej siatkówce stawiał właśnie w Częstochowie. Najpierw jako zawodnik AZS-u Politechniki, a następnie Norwida Częstochowa.

Pierwsze spotkanie Polaków z reprezentacją Iranu odbędzie się w piątek o godzinie 20:15, drugie starcie zaplanowano na sobotę również na godzinę 20:15.

POLSKA
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
Atakujący: Bartosz Kurek, Jakub Jarosz
Środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Mateusz Bieniek
Przyjmujący: Mateusz Mika, Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak
Libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek

IRAN
Rozgrywający: Mir Saeid Marouflakrani, Mehdi Mahdavi
Atakujący: Amir Ghafour
Środkowi: Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Adel Gholami, Saman Faezi, Mohammad Hassan Senobari
Przyjmujący: Mojtaba Mirzajanpour, Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipour, Farhad Ghaemi, Hamzeh Zarini, Mohammad Javad Manavinejad
Libero: Farhad Zarif, Abdolreza Alizadeh