CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Młodzież Włókniarza powalczy o awans – zapowiedź eliminacji MMPPK

Już w najbliższy czwartek (2 lipca) na torze częstochowskiej SGP Areny rozegrane zostaną eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Rywalami zawodników Włókniarza będą juniorzy z Tarnowa, Rzeszowa, Leszna i Lublina.

Awans do finału, który zaplanowany jest na 26 września w Gorzowie Wielkopolskim uzyskają dwa najlepsze zespoły. Czy w gronie finalistów znajdzie się miejsce dla gospodarzy czwartkowych eliminacji? Ze sportowego punktu widzenia wydaje się to być bardzo realna perspektywa. Awizowani na te zawody Oskar Polis i Rafał Malczewski, to zawodnicy, którzy gdzie jak gdzie, ale na owalu przy Olsztyńskiej potrafią skutecznie rywalizować z wyżej notowanymi młodzieżowcami innych klubów. W kontekście szans Włókniarza pojawia się jednak problem natury zdrowotnej. Przypomnijmy, iż tydzień temu bardzo groźny upadek podczas zawodów Nice Cup w Krakowie zanotował Malczewski. Popularny “Komar” nie odniósł wprawdzie poważniejszych obrażeń, ale jego dyspozycja mimo wszystko wydaje się być wielką niewiadomą.

Najgroźniejszymi rywalami miejscowych powinny być zespoły, które w swoich szeregach posiadają zawodników z doświadczeniem ekstraligowym. Na przysłowiowym papierze będą to ekipy PGE Stali Rzeszów i Unii Tarnów. Liderem ekipy Żurawi będzie zapewne wychowanek Włókniarza, Artur Czaja, z kolei tarnowskiej Unii Ernest Koza. W gronie faworytów mogą się również znaleźć przedstawiciele Fogo Unii Leszno. W dużej mierze będzie to zależeć od składu, w jakim Byki zawitają do Częstochowy. Chodzi oczywiście o osobę Piotra Pawlickiego, którego na chwilę obecną próżno szukać w awizowanym zestawieniu Unii. Sporo do powiedzenia na częstochowskim owalu mógłby mieć również Bartosz Smektała.

Awizowane składy:

PGE Stal Rzeszów
1. Artur Czaja
2. Krystian Rempała
11.

KMŻ Motor Lublin
3. Mateusz Wieczorek
4. Michał Nowiński
12. Oskar Bober

Unia Tarnów
5. Ernest Koza
6. Damian Dąbrowski
12.

Stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa
7. Rafał Malczewski
8. Oskar Polis
14.

Fogo Unia Leszno
9. Dominik Kubera
10. Daniel Kaczmarek
15.

Ceny biletów:
bilet normalny – 10 zł
bilet ulgowy – 5 zł
program – 2 zł

Początek zawodów: 17.00.