CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
MMPPK: srebrny medal dla Włókniarza

MMPPK: srebrny medal dla Włókniarza

speedwayekstraliga.pl | Łukasz Forysiak

Włókniarz Częstochowa po raz trzeci z rzędu wywalczył srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W dzisiejszym finale, który rozegrano na torze w Lublinie, duet Jakub MiśkowiakMateusz Świdnicki zdobył 22 punkty. Po złoto z 27 “oczkami” na koncie sięgnęli juniorzy Motoru Lublin, brąz trafił do zawodników Arged Malesy Ostrów (20).

I. Motor Lublin – 27 pkt.
3. Mateusz Cierniak – 16 (3,3,1,3,3,3)
4. Wiktor Lampart – 11+3 (2*,2*,3,1,1,2*)
16. Jan Rachubik – NS

II. Włókniarz Częstochowa – 22 pkt.
7. Jakub Miśkowiak – 14 (3,3,2,w,3,3)
8. Mateusz Świdnicki – 8+3 (2*,2*,0,2,2*,0)
18. Franciszek Karczewski – NS

III. Arged Malesa Ostrów – 20 pkt.
11. Jakub Krawczyk – 11+2 (2*,3,2,3,d,1*)
12. Sebastian Szostak – 3 (3,w,0,-,-,-)
20. Jakub Poczta – 6+1 (2*,2,2)

IV. Betard Sparta Wrocław – 19 pkt.
13. Bartłomiej Kowalski – 15 (3,2,3,3,3,1)
14. Michał Curzytek – 4+1 (1,1,2*,u,d,d)
21. Kacper Andrzejewski – NS

V. Maszewski GKM Grudziądz – 17 pkt.
1. Kacper Łobodziński – 5+1 (0,0,2*,1,1,1)
2. Kacper Pludra – 12 (1,2,3,3,3,w)
15. Seweryn Orgacki – NS

VI. Fogo Unia Leszno – 12 pkt.
9. Damian Ratajczak – 8+1 (1,1,d,2,2,2*)
10. Hubert Jabłoński – 0 (0,0,-,0,0,-)
19. Antoni Mencel – 4 (1,3)

VII. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 8 pkt.
5. Przemysław Konieczny – 4 (0,1,0,1,1,1)
6. Bartosz Głogowski – 4 (1,0,1,w,2,w)

Bieg po biegu:
1. Cierniak, Lampart, Pludra, Łobodziński
2. Miśkowiak, Świdnicki, Głogowski, Konieczny
3. Szostak, Krawczyk, Ratajczak, Jabłoński
4. Kowalski, Pludra, Curzytek, Łobodziński
5. Cierniak, Lampart, Konieczny, Głogowski
6. Miśkowiak, Świdnicki, Ratajczak, Jabłoński
7. Krawczyk, Kowalski, Curzytek, Szostak (w)
8. Pludra, Łobodziński, Głogowski, Konieczny
9. Lampart, Miśkowiak, Cierniak, Świdnicki
10. Kowalski, Curzytek, Mencel, Ratajczak (d)
11. Pludra, Krawczyk, Łobodziński, Szostak
12. Cierniak, Ratajczak, Lampart, Jabłoński
13. Krawczyk, Poczta, Konieczny, Głogowski (w)
14. Kowalski, Świdnicki, Curzytek (u), Miśkowiak (w)
15. Pludra, Ratajczak, Łobodziński, Jabłoński
16. Cierniak, Poczta, Lampart, Krawczyk (d)
17. Kowalski, Głogowski, Konieczny, Curzytek (d)
18. Miśkowiak, Świdnicki, Łobodziński, Pludra (w)
19. Cierniak, Lampart, Kowalski, Curzytek (d)
20. Mencel, Ratajczak, Konieczny, Głogowski (w)
21. Miśkowiak, Poczta, Krawczyk, Świdnicki

SportoweFakty.wp.pl