CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

MPPK: Ostrów Wielkopolski czeka na finalistów. Para Włókniarza powalczy o medal?

W świąteczny czwartek (3 maja) na torze w Ostrowie Wielkopolskim rozegrany zostanie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. W gronie startujących nie zabraknie duetu forBET Włókniarza Częstochowa, który stworzą Adrian Miedziński i Tobiasz Musielak.

Ostrów Wielkopolski już drugi raz z rzędu będzie gospodarzem finału par. Miejsce rozegrania finału nie jest przypadkowe. To właśnie tutaj udało się przywrócić prestiż turnieju, który jeszcze nie tak dawno był w cieniu innych imprez żużlowych. – Cieszę się, że już nie musimy mówić o powrocie do prestiżu MPPK, ale już teraz o jego podtrzymaniu. Cieszę się, że to właśnie w Ostrowie zobaczymy po raz drugi TIGER MPPK, bo to miasto zasłużyło na takiej rangi imprezę – mówił na konferencji prasowej przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański.

Kibice, którzy zawitają na ostrowski stadion, będą zapewne świadkami pasjonujących zawodów. W gronie uczestników pojawią się bowiem najlepsi polscy żużlowcy, z uczestnikami cyklu Grand Prix na czele. Mówiąc krótko, zapowiada się wielkie żużlowe święto.

Faworytów do zwycięstwa jest wielu. Jednym z nim jest obrońca tytułu, Stal Gorzów. Faktu bycia faworytem nie zmienia nawet absencja Bartosza Zmarzlika. Gorzowian do obrony tytułu mają poprowadzić doskonale czujący się na ostrowskim owalu, Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak. Najmocniejsze zestawienia na ostrowski finał desygnują ponadto pozostałe zespoły. Analizując szanse medalowe finalistów turnieju, można powiedzieć, że wiemy, że nic nie wiemy. Wygrana obojętnie którego z duetów nie będzie bowiem niespodzianką.

Kibice Włókniarza będą rzecz jasna trzymać kciuki za parę z Częstochowy. Apetyty na medal wzrosły po niedzielnym meczu Lwów z silną Betard Spartą Wrocław, gdzie bardzo dobre zawody odjechali Adrian Miedziński i Tobiasz Musielak. Dobrą formę częstochowian dostrzegają media, które upatrują biało-zielonych w roli “czarnego konia” ostrowskiego finału.

Na przysłowiowym papierze dość słabo prezentuje się para gospodarzy. Ostrowianie w zderzeniu z ekstraligowcami nie zamierzają jednak składać broni. Sport kocha przecież niespodzianki. – Jeździłem już z ekstraligowymi zawodnikami – stwierdził Kamil Brzozowski.  Każdy zawodnik jest tylko człowiekiem, z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Nie jesteśmy na straconej pozycji, ale nie jesteśmy też faworytem. Jest to dla nas bardzo ważne sportowe wydarzenie. Mam nadzieję, że powalczymy i tanio skóry nie sprzedamy – dodał zawodnik Ostrovii. 

Składy drużyn na Tiger MPPK:
FOGO Unia Leszno – Piotr Pawlicki, Janusz Kołodziej
BETARD Sparta Wrocław – Maciej Janowski, Maksym Drabik
Cash Broker Stal Gorzó– Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak
FALUBAZ Zielona Góra – Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek
forBET Włókniarz Częstochowa – Adrian Miedziński, Tobiasz Musielak
Grupa Azoty Unia Tarnó– Artur Mroczka, Jakub Jamróg
MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostró– Patryk Dolny, Kamil Brzozowski