CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Na koniec rundy zasadniczej wyjazd do Jastrzębia

Piątkowym (tj. 28.02) wyjazdowym spotkaniem z Jastrzębskim Węglem siatkarze AZS-u Częstochowa zakończą zmagania w rundzie zasadniczej rozgrywek PlusLigi w sezonie 2013/2014. Zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, którzy walczą z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle o trzecie miejsce w ligowej tabeli przed startem fazy play off. Akademicy z Częstochowy na pewno rundę zasadniczą zakończą na 11. miejscu.

Dla podopiecznych trenera Marka Kardosa wynik piątkowej konfrontacji nie ma wielkiego znaczenia. Częstochowianie fazę zasadniczą zakończą na 11. pozycji. Oznacza to że AZS zagra o 9. miejsce na koniec sezonu. Nie wiadomo jeszcze kto będzie rywalem akademików. Możliwości są trzy: Lotos Trefl Gdańsk, Transfer Bydgoszcz i Effector Kielce. Teoretycznie najlepszym przeciwnikiem dla częstochowian byłby zespół Transferu, z którym w trwającym sezonie AZS wygrał już trzykrotnie. Z dwójką pozostałych drużyn, a więc Effectorem i Lotosem, częstochowianie wygrywali na wyjeździe, ale przegrywali przed własną publicznością.

Zanim jednak dojedzie do starcia o 9. miejsce, akademików czeka jeszcze mecz w Jastrzębiu. Dla podopiecznych trenera Lorenzo Bernardiego zwycięstwo za trzy punkty oznacza zakończenie rundy zasadniczej na trzecim miejscu i rywalizacja w I rundzie play off najprawdopodobniej z Czarnymi Radom. Dla AZS-u wynik jutrzejszej konfrontacji nie ma żadnego znaczenia na miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Dlatego być może szkoleniowiec akademików Marek Kardos potraktuje spotkanie treningowa i da pograć tym zawodnikom, którzy przez większą cześć sezonu byli rezerwowymi. Mowa tutaj przede wszystkim o Bartoszu Bednorzu i Konradzie Buczku. Obaj z naprawdę dobrej strony zaprezentowali się w ostatnim ligowym meczu z Transferem Bydgoszcz, co być może zaowocuje dla nich miejscem w wyjściowym składzie w meczu przeciwko Jastrzębiu.

Jastrzębski Węgiel
1. Łasko Michał
2. Gierczyński Krzysztof
3. Popiwczak Jakub
4. Sterna Radosław
5. Pajenk Alen
6. Malinowski Mateusz
7. Masny Michał
8. Formela Konrad
9. Czarnowski Patryk
10. Van de Voorde Simon
11. Jarmoc Thomas
12. Matula Sebastian
13. Kubiak Michał
14. Kwolek Bartosz
15. Filippov Dmytro
16. Marechal Nicolas
17. Bontje Johannes
18. Wojtaszek Damian
19. Pustelnik Krzysztof

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub