CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Napiórkowski i Macyra zagrają w Nysie

Dwaj kolejni byli siatkarze AZS-u Częstochowa znaleźli nowy klub. Atakujący Patryk Napiórkowski i środkowy bloku Jakub Macyra w nowym sezonie będą zawodnikami pierwszoligowego AZS-u Nysa. Obaj zawodnicy do Częstochowy trafili przed sezonem 2014/2015 z AZS-u Olsztyn.

Patryk Napiórkowski w minionym sezonie był zmiennikiem najpierw Michała Kaczyńskiego, a potem Bartosza Janeczeka. Na parkiecie pojawiał się sporadycznie i zazwyczaj niewiele wnosił do gry drużyny. Jakub Macyra większą cześć sezonu spędził na trybunach. Pod koniec rozgrywek wskoczył do meczowej dwunastki, a w ostatnich spotkaniach otrzymał od trenera Michała Bąkiewicza szansę zaprezentowania swoich umiejętności na parkiecie. Podobnie jak w przypadku Napiórkowskiego były to zazwyczaj występy mało zauważalne.

Jak informowaliśmy wcześniej nowych pracodawców znaleźli również inni siatkarze z usług których zrezygnowali działacze AZS-u Częstochowa. Miguel Angel De Amo podpisał kontrakt z hiszpańską Unicaja Almeria, Konrad Buczek trafił do AZS-u AGH Kraków, natomiast Mariusz Marcyniak związał się z PGE Skrą Bełchatów.