CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Niegroźny uraz Janeczka

Bartosz Janeczek z powodu problemów z łydką musiał przedwcześnie zakończyć wczorajsze spotkanie AZS-u z Lotosem Treflem Gdańsk. Dzisiaj po dokładnych badaniach w Centrum Medycznym Klara okazało się, że uraz kapitana Akademików nie jest groźny i zawodnik być może będzie do dyspozycji trenera Michała Bąkiewicza już podczas najbliższego spotkania z MKS Banimex Będzin.

Dostałem kilka piłek z rzędu i przy ostatniej akcji poczułem ukłucie w mięśniu. Podczas przerwy próbowałem jeszcze wyskoczyć i sprawdzić, czy mógłbym grać, ale czułem ból i musiałem dać spokój. Dzisiaj mam tylko odnowę biologiczną, we wtorek też będę musiał odpuścić skakanie, a jak będzie w środę i czwartek, to się okaże.

Relacjonuje na łamach portalu Gazeta.pl wydarzenia z wczorajszego meczu, skrzydłowy AZS-u Bartosz Janeczek.

O szczegółach dotyczących urazu byłego zawodnika Transferu Bydgoszcz opowiedział fizjoterapeuta AZS-u, Przemysław Miodek.

Bartosz został zbadany przez ortopedę i miał zrobione USG, które wykazało, że mięsień nie jest zerwany, lecz naderwany. Dobrze, że trenerzy szybko zareagowali i zdjęli go z boiska, bo w innym przypadku problem mógł być dużo większy.