CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Niepokonany Trefl na drodze AZS-u

Trzy dni po przegranym meczu z Transferem Bydgoszcz siatkarzy AZS-u Częstochowa czeka kolejny ciężki pojedynek. W środę (tj. 29.10) w hali na Zawodziu podopieczni trenera Marka Kardosa zagrają z niepokonaną jak dotąd drużyną Lotosu Trefla Gdańsk. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:30.

AZS po zwycięstwach nad Czarnymi Radom i Effectorem Kielce do niedzielnego spotkania z Transferem podchodził ze sporymi nadziejami na końcowy sukces. Początek meczu pokazał że akademicy są w stanie pokonać wyżej notowanego rywala. Niestety po pierwszym bardzo dobrym w wykonaniu częstochowian secie w kolejnych gra AZS zupełnie się rozpadła. Nagle drużynę opuściła dobra zagrywka i przyjęcie. W efekcie akademicy przegrali wysoko trzy kolejne partię i nie powiększyli swojego dorobku punktowego. W środę poprzeczka będzie zawieszona jeszcze wyżej aniżeli miało to miejsce w ostatnią niedzielę. Tym razem do Częstochowy zawita drużyna Lotosu Trefla Gdańsk.

Zespół z nad morza w sześciu spotkaniach nie doznał żadnej porażki, a jedyny punkt podopieczni Andrea Anastasiego stracili w Radomiu, gdzie wygrali po tie breaku. Gdańszczanie plasują się aktualnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli i są obok Skry Bełchatów i Resovii Rzeszów jedynym zespołem, który nie doznał jeszcze porażki. To na pewno musi robić wrażenia i najlepiej obrazuje jaki ciężki mecz czeka akademików. Doskonała gra Lotosu nie wzięła się jednak z niczego. Wysoki budżet i bardzo dobre transfery przeprowadzone ostatniego lata dają teraz pozytywne efekty. Drużynę, która w ostatnich latach nie mogła wydostać się z dołu ligowej tabeli wzmocnili m.in. mistrz świata Mateusz Mika, brązowy medalista mistrzostw świata Sebastian Schwarz, a także byli reprezentanci Polski Wojciech Grzyb czy doskonale znany pod Jasną Górą libero Piotr Gacek. Grą zespołu bardzo dobrze kieruje włoski rozgrywający Marco Falaschi. Były selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi ma również do dyspozycji utalentowanych graczy młodego pokolenia Damiana Schulza i Sławomira Stolca. Lotos Trefl Gdańsk to zespół kompletny. Oprócz wartościowych graczy z wyjściowej szóstki ma do dyspozycji również bardzo wartościowych dublerów, którzy w razie niepowodzeń są w stanie odmienić styl gry zespołu. Sporym atutem gdańszczan jest również osoba cenionego w siatkarskim środowisku trenera Andrea Anastasiego.

Nie może dziwić zatem fakt, że to zespół Lotosu jest zdecydowanym faworytem jutrzejszego pojedynku. Jakikolwiek punkt zdobyty przez AZS Częstochowa należy będzie uznać za sporą kalibru niespodziankę. Gracze AZS-u zapowiadają walkę. Jeśli gracze Marka Kardosa szybko zapomną o niedzielnej porażce, a tym bardziej o stylu w jakim przegrali spotkanie z Transferem i powrócą do gry jaką prezentowali z Radomiem, w Kielcach czy choćby w inauguracyjnej partii z Bydgoszczą, drużyna Lotosu nie będzie miała łatwej przeprawy a kibice mogą być świadkami ciekawego spotkania.

AZS Częstochowa
1. Udrys Artur
2. Marcyniak Mariusz
3. De Amo Miguel Angel
4. Zygmunt Damian
5. Napiórkowski Patryk
6. Szymura Rafał
7. Kaczyński Michał
8. Janeczek Bartosz
9. Macyra Jakub
11. Przybyła Mateusz
13. Buczek Konrad
15. Khilko Maksim
16. Herman Szymon
17. Stańczak Adrian
18. Bąkiewicz Michał

Lotos Trefl Gdańsk
1. Skotarek Mikołaj
2. Grzyb Wojciech
3. Gacek Piotr
4. Stępień Przemysław
5. Falaschi Marco
6. M’Baye Moustapha
7. Schulz Damian
8. Dobiszewski Igor
9. Schwarz Sebastian
10. Gawryszewski Bartosz
11. Troy Murphy
12. Ratajczak Artur
13. Wierzbowski Krzysztof
14. Stolc Sławomir
15. Mika Mateusz
16. Tomczak Jan
17. Linda Mateusz
18. Czunkiewicz Mateusz